banner200
banner222
30 Haziran 2014 Pazartesi 11:35
Hakim ve savcılara panik butonu
banner188
banner213
banner230
Artık hakim-savcı makam odaları ve mahkeme salonlarında panik butonu olacak.

Sultanahmet, Sirkeci, Gülhane, Levent, Beyoğlu, Şişli, Fatih, Sarıyer ve Eyüp adliyesi olmak üzere 11 ayrı binada bulunan adliyelerin 2011 Çağlayan'daki binaya taşınmasıyla oluşturulan İstanbul Adalet Sarayı'nda yeni güvenlik önlemleri alınıyor.

Gazetevatan'ın haberine göre; Güvenlik tedbirleri çerçevesinde hakim-savcı odalarına ve mahkeme salonlarına panik butonu konulması kararlaştırıldı.

Başsavcılık tarafından alınan kararda özel güvenlik personellerinin, makam odalarını ve duruşma salonlarının güvenliğinin sağlamasında sayı olarak zorluklar yaşayabileceği kaydedilirken, güvenlik tehdidi ve olumsuz durumlarda önlenebilmesinin sağlanması amacıyla panik butonu uygulamasına geçileceği dile getirildi.

Adliyedeki bu önlem Pazartesi itibariyle başlayacak.

SİLAHLA REHİN ALINMIŞTI

Geçtiğimiz yıl İstanbul Adalet Sarayı'nda 64 yaşındaki hakim Ü.Y.E., 30 yaşındaki kadın katibi silahı ile rehin almıştı.

Kadın katip adliyenin iç haberleşme sistemi olan ‘haberci' adlı program aracılığıyla diğer odadaki arkadaşına durumu bildirebilmiş ve şans eseri nöbetçi savcı beraberindeki polislerle birlikte hakim ve katibin bulunduğu odaya gidebilmişti.


http://avukathaber.blogspot.com.tr/2014/06/hakim-ve-savclara-panik-butonu.html

banner229
Son Güncelleme: 30.06.2014 11:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol