banner237
banner241
05 Eylül 2013 Perşembe 01:36
Adıgüzel ve Tan'ın Görev Yerleri Değişti

Atamalarda Yalova'da görev yapan 1 hakim ve 1 savcının da yeri değişti. Atama kararnamesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İdari Yargı Hâkim ve Savcıları Hakkında Uygulanacak Atama Yönetmeliği'nin Geçici 3. Maddesi'ne göre, ‘iki yıllık staj sürelerini tamamlamış ve mesleğe kabullerine karar verilerek Danıştay tetkik hâkimliğine atanmak için Danıştay Başkanlık Kurulu'ndan olumlu görüş alınmış bulunan idari yargı hâkim adayları, 3825 sayılı yasanın geçici 5. maddesinde öngörülen koşullara göre ad çekmeye tabi olmaksızın doğrudan Danıştay tetkik hâkimliğine kadro ve ihtiyaç durumuna göre Kurulca atanabilirler’ kuralı uyarınca HSYK, Üçüncü Dairesince mesleğe kabullerine karar verilen İdari Yargı Hakim Adaylarının atanmalarına ilişkin kararnameyi tamamladı.
Buna göre, 46 idari yargı hakim adayı, 14 idari yargı hakimi, 106 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısının ataması yapıldı. Ataması yapılan hakim ve savcıların isimleri ile görev yerlerinin listesi Resmi Gazete'de yer aldı.
Atamalar neticesinde Yalova Adli Yargı Hâkim adayı Hayrettin Adıgüzel Silivri Hakimliği'ne, Yalova Adli Yargı Cumhuriyet savcı adayı Selim Tan Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'na atandı.

turktime

Son Güncelleme: 05.09.2013 01:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol