banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
19 Nisan 2016 Salı 10:16
SAVCILAR NE İŞ YAPAR…
banner188
banner213
banner230

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görev yapan savcı Aydın Aktaş yaşadığı olayı adalet.org sitesinde paylaştı. İşte o paylaşım ;

SAVCILAR NE İŞ YAPAR;

"Sabaha kadar uyuyamadım, günümü zor geçirdim, dediğiniz günde ve saatte gelmek için erkenden yola çıktım. Etrafımdakileri danıştım ne yapmalıyım diye, ya olur da zamanı ve saati şaşırırsam diye bana afakanlar bastı diyerek başladı sözlerine. Hele söyleyin beyim benim suçum günahım neymiş diye. Bende kendisine düşürülen telefonlardan biri ile senin kullandığın telefon hattından görüşme yapılmış dediğimde, önce şaşırdı anlayamadı ne dediğimi, hele beyim bana bir daha söyle suçum ne diye ben tekrarlayınca da “yav siz koca savcılar bu işlerle mi uğraşıyorsunuz, benim günlerce uyuyamama sebep olan bu olay mı” demez mi, kanımca haklı.

Bizler kendimizi Cumhuriyet Savcıları olarak tanımlıyor ve önemli suç soruşturmalarına bakıyor diye önemserken, maalesef bazı suç tipleri bizleri o kadar gereksiz yere oyalıyor ki bu tip suçlar yüzünden asıl işlerimizi yapamaz hale düştük. O kadar kıytırık ve eften püften şeylerle mesaimizi dolduruyoruz ya inanın bu durum zoruma gidiyor. Belki gün içinde çalışıyor görünüyorum ama dönüp arkama baktığımda pek de önemli bir şey yapmamış hissine kapılıyorum.

Ha bu arada sabaha kadar uyutmadığım o adamcağızın adına görünen hat da sahte çıktı, yani adam uyumadığı ile kaldı…

Cumhuriyet Savcısı Aydın Aktaş
İstanbul Anadolu Adliyesi


Adaletbiz.com 
banner229
Son Güncelleme: 19.04.2016 10:22
Anahtar Kelimeler:
SAVCILAR NE İŞ YAPAR…
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol