banner237
banner241
Yeşim
Yeşim
22 Ekim 2017 Pazar 18:38
Başsavcı Şimşek veda etti: 'HAKKIMI HELAL ETMİYORUM'

Başsavcı Akif Celalettin Şimşek, dikkat çeken bir mesaj yayımladı ve "hakkımı helal etmiyorum" diyerek veda etti.

Sosyal medyayı aktif kullanan savcılardan olan Başsavcı Akif Celalettin Şimşek, dikkat çeken bir mesaj yayımladı ve "hakkımı helal etmiyorum" diyerek veda etti. 

FETÖ'YE DİKKAT ÇEKTİ

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı iken son yayımlanan kararnameyle Ankara'ya Yargıtay Savcısı olarak atanan Akif Celalettin Şimşek dikkat çeken bir mesaj yayımladı. Şimşek "FETÖ soruşturmaların da gelinen noktayı yapılan doğruları ve yanlışları yazayım istedim. Bu şartlarda bunun da pek mümkün olmadığını anladım." diyerek sosyal medyaya veda ettiğini duyurdu. 

Şimşek'in mesajları düşündürücü. Çünkü Başsavcı Şimşek paylaşımları ve röportajlarında FETÖ yapılanmasının iç yüzünü deşifre ediyor ve özellikle uluslararası ajanlık faaliyetlerine dikkat çekiyordu. 

BÜLENT ARINÇ İLE POLEMİK YAŞAMIŞTI

Şimşek, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olduğunu o gece öğrendim, bana ahmak diyebilirsiniz" sözlerinin ardından Arınç'a; "Bunlara destek olan kişiler, bugün çıkmış 'Biz ahmakmışız, biz bilmem neymişiz' diyor. Böyle bir şeyi ben kabul etmiyorum. Herkes bugüne kadar bu ülkeye ihanet eden kişilerin içerisinde yer alan, bunlara destek olan, bunların suistimallerine göz yuman, karşılarında bize saldıran herkes hesap verecek" şeklinde karşılık vermişti. 

FACEBOOK HESABINI KAPATIYOR

Akif Celalettin Şimşek’in paylaşımı şöyle; “Kıymetli sayfa arkadaşlarım, yaklaşık 7 yıldır kullandığım sosyal medya hesabım facebook u yarın itibariyle kapatma kararı aldım. Malum yaz kararnamesi ile Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden alınarak Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atandım. Ailevi sebepleri gerekçe göstererek yeniden talepte bulundum ve İzmir istinaf savcılığına tayinim gerçekleşti. Anlayışı için HSK ya teşekkür ederim”

“PAYLAŞIMLARIN BİRİLERİNİ RAHATSUZ ETTİ VE TAYİNİME GEREKÇE OLDU”

“Ankara'da görev yaptığım kısa süre içerisinde şunu gördüm ki, buradaki paylaşımlarım birilerini rahatsız etmiş ve tayinime gerekçe teşkil eden ana eleştiri haline getirilmiş. Bir Başsavcı, bu kadar sosyal medyayı kullanmamalı yazıp çizmemeli kanaatine varılmıştır. Bunları duyup öğrendikten sonra, kendi kendime düşündüm. Biliyordum ki hakkımızdaki tayin ve tasarrufun arkasında başka sebepler vardı. Ancak eleştirilere itibar eden ve haklı gören bazı akli selim meslektaşlarımı da görünce artık nokta koyma zamanı geldiğine inandım. Aslında sessiz sedasız sayfamı kapatacaktım. Bu 5000 sayfa arkadaşıma ve sayısını bilemediğim takipçime saygısızlık olur düşüncesi ile bu paylaşımı yapma ihtiyacı duydum”

“CUMHURBAŞKANI’NA AÇIK MEKTUPLAR YAZARAK YAZI DİZİSİ YAPACAKTIM”

“Oysa yazılıp çizilecek o kadar çok şey vardı ki hatta bir ara Sayın Cumhurbaşkanımıza açık mektuplar şeklinde bir yazı dizisi başlatıp, bir yargı mensubu olarak, FETÖ soruşturmaların da gelinen noktayı yapılan doğruları ve yanlışları yazayım istedim. Bu şartlarda bununda pek mümkün olmadığını anladım”

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Sadece şunu söylemek istiyorum, buradaki paylaşımları alıp sağda solda aleyhime dedikodu ve tezvirat malzemesi olarak kullanan arkadaşlara hakkımı helal etmiyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

İşte o mesaj:

Son Güncelleme: 22.10.2017 19:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol