banner200
banner235
banner225
15 Şubat 2016 Pazartesi 12:03
Yusuf Yerkel'in tekmelediği madenciye 'mala zarar'dan ceza
banner188
banner213
banner230

Soma Katliamı'nın ardından dönemin başbakanı Erdoğan'ın müşaviri Yusuf Yerkel tarafından tekmelenen madenci Erdal Kocabıyık'a mahkeme, Başbakanlık'a ait aracı tekmelediği iddiasıyla "kamu kurumuna ait eşyaya mala zarara vermekten" dolayı para cezası verdi.

Madenci Erdal Kocabıyık, yaşadıklarına ilişkin “Yaşadığım olaydan sonra çok mağdur kaldım. Çok sıkıntılar yaşadım, hattâ işsiz kaldım. Çevremdeki kişilerin karşısına çıkamaz oldum. Mahkeme sonucuna itiraz ettik. İtirazımı reddeden mahkeme, bu cezayı bana uygun görmüş. Ben de Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak hukuka ve adalete güvenim sonsuz olup bu cezayı öderim” dedi.  

Avukatı Oğuzhan Gezer de “Davanın incelendiği bu aşamada biz bilirkişi tutanağına itiraz ettik, çünkü bilirkişi tutanağında tutarsızlıklar vardı. Yani tekmenin vurulmuş olabileceği şeklinde net ifadeler yoktu, ihtimalli ifadeler vardı. Biz de buna binaen itiraz settik. Yeniden bilirkişi incelemesine gönderilmesini istedik ama bu durumu hakim kabul etmedi. Biz de bu sebeple iddia edilen zararı ödeme hususunu müvekkilimle düşünmek için mahkemeden süre istedik ama her şekilde bu zararı müvekkilimin yatırması gereklidir” şeklinde konuştu.

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.02.2016 12:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol