banner200
banner235
banner225
09 Mart 2016 Çarşamba 14:24
Yüksekova'da operasyon hazırlığı başladı: Okullar karargah için boşaltılıyor
banner188
banner213
banner230

Hakkari'de Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okulları arayarak "2'nci bir emre kadar boşaltın" dediği ve okulların bahçelerine konternırların konulduğu ifade ediliyor.

D'nın haberine göre, Sabah saatlerinden itibaren özellikle İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan 75'inci Yıl Yatılı İlköğretim Böölge Okulu, Şemsettin Onay Anadolu Lisesi, İsmet Alkan Anadolu Lisesi, Yüksekova İmam Hatip Anadolu Lisesi, Yüksekova Endüstri Kız Meslek Lisesi, Sabancı İlköğretim Okulu, Esenyurt İlköğretim Okulu, Ahmeti Hani İlköğretim Okulu ve özel harekatçıların lojmanlarının hemen yanındaki TOKİ Anadolu Lisesi'nin okul yönetimlerini arayan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, "Okulları derhal boşaltın, ikinci bir emre kadar gelmeyin" talimatını verdi.

Talimat sonrası bugün okullara giden öğrenciler evlerine gönderilirken, yurtlarda yatılı kalan öğrencilerin de bütün eşyalarıyla birlikte yurtlardan çıkarıldığı öğrenildi. 

Başta 75'inci Yıl YİBO ile Şemsettin Onay Anadolu Lisesi pansiyonları olmak üzere öğrencilerin çıkarıldığı yurtlara jandarma özel harekat (JÖH) timlerinin yerleştirileceği öğrenildi. 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.03.2016 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol