banner200
banner222
02 Mart 2016 Çarşamba 17:25
Yine lise, yine öğrenciye cinsel taciz: Anadolu Lisesi Müdürü tutuklandı!
banner188
banner213
banner230

Çanakkale'nin Ezine İlçesi'ne bağlı Geyikli Mahallesi'nde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürünün, öğrencilere yönelik cinsel taciz iddiaları sonrasında ifadesi alınarak tutuklandığı öğrenildi. 

Çanakkale Olay Gazetesi'nden Seçkin Sağlam'ın haberine göre, taciz iddiasıyla tutuklanan müdürün, daha önce görev yaptığı Bayramiç İlçesi'nde de yine bir taciz olayıyla ilgili soruşturma geçirdiği ileri sürüldü.

MÜDÜRÜN ARKASINDA KİM VAR?

Söz konusu okul müdürünün, Geyikli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde müdürlük yaptığı sırada 2014 yılında yapılan müdürlük değerlendirmelerin sonucunda, müdürlük vasıflarını taşımaması nedeniyle görevden alınarak öğretmenliğe atandığı, 2015 yılındaki müdürlük sınavında ise 53 puan almasına rağmen tekrar aynı okulda müdür olarak görevlendirildiği ileri sürüldü. 

Taciz olayının gerçekleştiği okulda öğrenim gören bazı öğrencilerin aileleri ise, “Dün Kayseri, bugün Ezine, peki yarın neresi?” diye sordu. Aileler, söz konusu iddiaların yaygın olarak gündeme geldiğini ve çocuklarıyla ilgili endişelerinin giderek arttığını ifade ettiler. “Böyle öğretmen mi olur?” diyen aileler, “Biz çocuğumuzu şimdi o okula nasıl göndereceğiz? Çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz?” diyerek serzenişte bulundular.  
 
MİLLİ EĞİTİM YETKİLİLERİ SESSİZ

Konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’e ulaşılamazken, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, kamu vicdanını tatmin edici bir açıklamada bulunmadı. Doğan, “Bu konuyla ilgili beyanat verme, açıklama yapma gibi bir yetkimiz yok. O konuyla ilgili savcılığa intikal etmiş bir olay var, hepsi o kadar” ifadelerini kullandı.
 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.03.2016 17:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol