banner200
banner235
banner225
18 Mart 2016 Cuma 17:05
Yılmaz'ı sırtından vurup öldüren polis 'Havaya ateş ettim ancak her nasılsa vuruldu' dedi!
banner188
banner213
banner230

Küçükarmutlu'da polis kurşunuyla öldürülen Yılmaz Öztürk adlı gencin otopsi raporu çıktı. Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, raporda, Öztürk'ün sırtından ve kürek kemiği üzerinden vurulduğu kesinlik kazandı. Bu arada şüpheli polisin, ifadesinde, "Ben vurmak için hareket etmedim. Havaya ateş ettim. Ancak her nasılsa vuruldu" dediği iddia edildi.  

Adli Tıp Kurumu Morga İhtisas Dairesi'nin 9 Mart tarihli otopsi raporuna göre Yılmaz Öztürk, "Sırtta sol skapula (kürek kemiği) üst medaalinde bir adet ateşli silah mermi çekirdeği giriş yarası" tespit edildi. Ayrıca "sağ klavikula (köprücük kemiği) üzerinde mermi çekirdeği çıkış yarası" belirlendi. Raporda, Öztürk'ün "ateşli silah yaralanmasına bağlı iç ve dış kanama sonucu" öldüğü anlaşıldı.

Öztürk Ailesi'nin avukatı Cemal Yücel, gizlilik kararı olduğu için evrakların kendileriyle paylaşılmadığını ifade etti. Buna rağmen, adliyede ulaştığı bilgilere göre, şüpheli polisin ifadesinde "Karakola saldırı oldu. Yılmaz Öztürk de saldıranlar arasındaydı. Takip ettik. Ben vurmak için hareket etmedim. Havaya ateş ettim. Ancak her nasılsa vuruldu" şeklinde ifade verdiğini belirtti. Ancak Yücel, savcılıkça yapılan incelemede, karakola yönelik saldırı görüntülerinde Öztürk'ün görülmediğini söyledi. Yücel, "Bu ülkede baklava çalan çocuklar tutuklandı. En basit suçlarda bile, örneğin akademisyenler ve gazeteciler tutuklanıyor. Burada, suçsuz ve günahsız bir kişi öldürülüyor ve katili hala adliyeye çağrılmıyor. Bunu kamu vicdanı kabul edemez" dedi.

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.03.2016 17:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol