banner200
banner225
03 Mart 2016 Perşembe 12:25
YGS'ye gireceklerin sınav giriş yerleri açıklanıyor
banner188
banner213
banner230

Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) giriş belgesi, ÖSYM sınav takviminde belirtilen tarihe göre bugün açıklanacak. 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan YGS sınavının sonuçlarının 25 Mart 2016 açıklanması planlanıyor. Bu sınavda baraj puanını geçen adaylar ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girmeye hak kazanacaklar.

ÖSYM SINAV GİRİŞ BELGELERİ İLE İLGİLİ DUYURUSU

* Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

* Bu belgeyi, T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebilirsiniz.

* Belgenin üzerinde sınava gireceğiniz merkez, bina, salon bilgileriniz ile fotoğrafınız bulunmaktadır. Hiçbir aday sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez.

* Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

* Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur.

* Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir.

* Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

* Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar yenisini internetten edinebileceklerdir.

* Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.03.2016 12:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol