banner200
banner235
banner225
10 Şubat 2016 Çarşamba 10:45
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni: Cizre ve Sur'daki işgal projesini de ABD yönetiyor diyeceğiz...
banner188
banner213
banner230

ABD'nin PYD'yi "terör örgütü" olarak görmediğine ilişkin açıklaması AKP'lileri kızdırdı. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, ABD'yi teröre destek veren ülke ilan edeceklerini dile getirirken yazısında şu ifadeleri kullandı:

Kuzey Suriye koridoru projesiyle Türkiye'nin güneydoğu bölgelerindeki işgal girişiminin tek merkezden yönetildiğini, bu koridor haritasının bir süre sonra sınırın Türkiye tarafında da oluşturulacağını hala farketmeyen mi var?

Ne yani, biz aptal mıyız!

...

ABD'nin tavrına bakın. PKK terör örgütüymüş, PYD ortaklarıymış! PKK'yı hedef gösterip “terörle mücadelede ortağız” diyor stratejik müttefik, ama PYD ile iş tutacağız” diyor. Dışişleri Sözcüsünün laflarına bakın.. “Türkiye PYD'yi terör örgütü kabul ediyoruz ama biz etmiyoruz” diyor. Yani “biz terörle ortağız”diyor

Cizre'deki terörü de siz mi yönetiyorsunuz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “bizim bile alamadığımız silahları PYD'ye veriyorlar” sözüne verilen cevaba bakın. O zaman bir karar vermeyi ABD yönetimi. Bir terör örgütünü Türkiye'ye tercih ediyorsa sorun yok, etsin.

Ama biz de onu terörü destekleyen, teröre ortak olan ülke ilan edeceğiz! Bir şey daya söyleyeceğiz; Cizre'de, Silopi'de veya Sur'daki “iç işgal projesini de ABD yönetiyor” diyeceğiz.

“ABD Türkiye'ye savaş açtı” diyeceğiz. Zaten bütün silahlar onlardan gidiyordu. Zaten Suriye ve kuzey Irak'taki lojistiği onlar sağlıyordu. Son açıklamayla da bu resmen tescil edilmiş oldu.

PYD'yi Amerika koruyor, Rusya ve İran koruyor, bazı Avrupa ülkeleri koruyor. Bu nasıl bir ittifak? Bu nasıl bir ortaklık? Söz konusu ortaklık Suriye'ye karşı mı yoksa Türkiye'yi mi hedef alıyor? Bu ortaklık Türkiye'ye karşı mı kuruluyor?

Öyleyse içerideki terör dalgasının finansörleri de bu ülkelerdir! Sadece Suriye'de aynı cephede yer almakla kalmıyor, Türkiye'yi de içeriden vuruyor bunlar!

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.02.2016 10:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol