banner200
banner235
banner225
09 Mart 2016 Çarşamba 16:24
Ulaştırma Bakanı'ndan 3. köprü ücreti açıklaması: Her hizmetin bedeli var!
banner188
banner213
banner230

Bakan Binali Yıldırım, Tarabya’da "Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi 3. Ulaştırma Bakanları Toplantısı"na katıldı. Toplantıya Bakan Yıldırım'ın yanı sıra Kırgızistan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Argynbek Malabaev, Azerbaycan Ulaştırma Bakan Yardımcısı Musa Panahov da katıldı. Toplantıda Türk Konseyi Ulaştırma Bakanları İşbirliği Anlaşması imzalandı.

3. köprüden geçmeyen de en az 3 dolar ödeyecek!

"EN PAHALI HİZMET, OLMAYAN HİZMETTİR"

Basın mensuplarının sorduğu 3. köprü fiyatlarının fazla olmasıyla ilgili soruya da cevap veren Yıldırım, en pahalı hizmetin olmayan hizmet olduğunu belirtti. Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Köprünün bir maliyeti var. Bu maliyetinde köprü işletme ve işletirken de köprüyü kullanacak araçlardan ücret almak suretiyle karşılanacak. Burada şaşılacak ve yadırganacak bir şey yok. Her hizmetin bir bedeli var. Paranız varsa bütçenizden yaparsınız ve o bedeli sübvanse edersiniz. Eğer yeterli kaynağınız özel sektörle bir ortaklık şeklinde yaparsınız. Bu köprünün devreye girmesiyle beraber İstanbul’da yılda zaman kaybı ve trafik sıkışıklığındaki yakıt kaybından 3 milyar lira tasarruf sağlar. Bunu göz önüne aldığımız zaman iki sene içerisinde köprü bedavaya gelir. En pahalı hizmet, olmayan hizmettir.”

Bakan'a göre 3. köprü hizmetmiş ve her hizmetin bir bedeli varmış
Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.03.2016 16:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol