banner200
banner222
16 Mart 2016 Çarşamba 17:44
Turkcell'in AKP'li yılları: Özgür Kız'dan Ensar Vakfı'na
banner188
banner213
banner230

Karaman'da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensuplar Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişiler tarafından kiralanan evlerde öğretmenlik yapan kişinin, 45 erkek çocuğunu istismar ettiği iddia edilmişti. Çocuklardan 8'inin ailesi şikayetçi olunca, doktor raporuyla da istismar belgelenmiş, 54 yaşındaki öğretmen tutuklanmıştı.

Dün soL'da yayınlanan bir haber ise, Ensar Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın birlikte düzenlediği "Türkiye Değer Ödülleri" yarışmasına, Turkcell'in sponsor olduğunu gösterdi.

Çocuk istismarı yuvası Ensar Vakfı'nın sponsoru: Turkcell

2013'te Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) aracılığıyla şirkete müdahale eden AKP, ‘bağımsız üye’ atamaları adı altında AKP kadrolarını üst düzey görevlere getirdi. KİT'lerin ve kamu payı olan şirketlerinin yönetimine yüksek maaşlarla kendi kadrolarını yerleştiren hükümet, bu dönemde Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine de Ahmet Akça'yı atadı. Akça aynı zamanda Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini yürütüyordu. 

ÖZGÜR KIZ'DAN TECAVÜZCÜ ENSAR VAKFI'NA

Teknoloji şirketi Turkcell, 2002 yılında hazırladığı "Hazır Kart" reklam filmiyle gündeme gelmişti.

Reklamda "Özgür kız"ı oynayan kadın, şehirlerarası yolculuklar yapıyor, sırt çantasıyla tek başına ülkeyi geziyor, "ben özgürüm" dediği bir şarkı söylüyordu. "Özgür kız" reklam serisi bir süre devam etmiş, reklamda rol alan müzisyen Nil Karaibrahimgil de popüler bir figür olmuştu.

Akça'nın yönetimindeki Turkcell ise, Özgür Kız'ı artık unutmuşa benziyor.

Çocuk istismarıyla gündeme gelen bir derneğe sponsor olmaktan çekinmeyen Turkcell, olayın ardından tutumunu gözden geçirmedi. Şirket, durumu haberleştiren ve tecavüzü gün yüzüne çıkaran gazetecileri "fasık" olarak niteleyen Ensar Vakfı'nın "Türkiye Değer Ödülleri" yarışmasına sponsor olmayı sürdürüyor.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.03.2016 17:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol