banner200
banner222
27 Şubat 2016 Cumartesi 14:43
TBMM'de AKP'li Başkan ile MHP'li vekil arasında seviyesiz tartışma!
banner188
banner213
banner230

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, dün Meclis Genel Kurulu'nda MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a yönelik "Gerçekten kendisine çok kalın gelecek sözler söylemiş" sözlerini geri almasını istedi. Meclis Başkanı Kahraman, MHP'li Vural'a "'Kendisine kalın gelecek' değişiktir yorumu. Geri alın bunu lütfen. Ne demek 'Kendisine kalın gelecek'?" dedi.

VURAL: ÇOK KALIN GELMİŞTİR, KAHRAMAN: SİZE KALIN GELEBİLİR

MHP Grup Başkanvekili Vural, İbrahim Kalın'ın Anayasa açıklamasına yönelik "Aslında Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın, gerçekten kendisine çok kalın gelecek sözler söylemiş. Yani bu demokrasiye ve milli iradeye yöneltilmiş bir hakarettir. Yani şimdi, kalkıp, kesin bir şekilde seçim olmayacağına ilişkin bir irade beyanı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin yetkisini ve iradesini gasp etmek değil midir?" dedi.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman ise Vural'a "Sayın Vural, bir beyanınız var. Kendisine çok kalın gelecek. Bunu lütfen, geri alın. Değişiktir yorumu çünkü. Size bir gün denirse kabul eder misiniz? Ne demek 'Kendisine çok kalın gelecek'?" diyerek sözlerini geri almasını istedi.

MHP'li Vural ise Meclis Başkanı Kahraman'a, "Siz önce Meclis'in mehabetini korumak için konuşsanız. Siz Kalın'ı korumak için mi konuşuyorsunuz Sayın Meclis Başkanı? Siz cumhurbaşkanının sözcüsünün sözcüsü müsünüz? Meclisi temsil edin. O zaman düzeltiyorum. Çok kalın gelmiştir" diye konuştu.

Vural'ın bu sözleri üzerine Kahraman da şöyle konuştu: "Olabilir, size de kalın gelebilir. Bazı zamanlar gelebilir. İbrahim Kalın Bey'i yakından tanırım. Kendini yetiştirmiş, çok kıymetli ve değerli bir bürokrattır. Lütfen, insanlarımızı böyle kum torbasına çevirmeyelim."
 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.02.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol