banner200
banner222
21 Mart 2016 Pazartesi 11:25
Taraf tetikçi yayıncılık yaptığını itiraf etti: Ergenekon ve Balyoz belgeleri 'bavulculuk' faaliyetiydi
banner188
banner213
banner230

Cemaate yakınlığıyla bilinen Taraf gazetesi, Ergenekon ve Balyoz belgelerini gazeteye getiren Yıldıray Oğur'u "bavulcu" ilan ederek gazetenin tetikçi yayıncılık yaptığını itiraf etti. "Yedek bavulcu" başlığı atılan sürmanşette, "Yıldıray Oğur'un Baransu askerdeyken Ergenekon ve Balyoz belgelerini gazeteye getiren kişi olduğu ortaya çıktı" denildi.

O belgeleri manşetlerine taşıyarak Ergenekon ve Balyoz operasyonlarına zemin hazırlayan Taraf, Oğur'a "Yedek bavulcu" diyerek o dönem yazarı olan ve şu an tutuklu bulunan Baransu'ya denilen "bavulcu" hitabını da doğrulamış oldu. Böyle bir itirafın nedeni ise Oğur'un Taraf'tan istediği 1 milyon liralık fazla mesai olduğu anlaşıldı. 

İtiraf içeren haberde, şu ifadeler yer aldı:

"Taraf'ta çalıştığı 5 yıl 5 ay için, 1 milyon liralık fazla mesai bedeli isteyen Oğur, bu dönemde attığı tartışmalı manşetleri imzam yok diye savundu. Ancak o manşetlerin atıldığı 2008-2012 yılları arasında yazıişleri işleri müdürlüğü ve yayın koordinatörlüğü görevlerini üstlenen Oğur, Baransu'nun askere gittiği dönemde Ergenekon ve Balyoz belgelerini gazeteye getiren kişiydi. Mehmet Baransu'nun kaynakları ile Kadıköy'deki çeşitli kafeteryalarda buluşan Yıldıray Oğur'un, Balyoz Darbe Planı belgelerini temin ederek bu belgelerin gazetede haberleştirilmesinde büyük rolü olduğu belirlendi." 

O sürmanşet şu şekilde: 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 21.03.2016 11:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol