banner200
banner222
04 Şubat 2016 Perşembe 12:24
soL'un 'Demet Akalın' haberi rahatsız etmeye devam ediyor
banner188
banner213
banner230

Demet Akalın isimli şarkıcının iki yaşındaki çocuğuna namaz kıldırtarak bunu sosyal medyada kullanmasını "Gericilik her yerde" başlığıyla duyuran soL'un haberi iktidar yandaşlarını rahatsız etmeye devam ediyor. Dün AKP medyasının hedef gösterdiği soL bu sabah da yandaş kanal ATV'de "Terbiyesiz soL" denilerek hedef alındı. 

Gericilik her yerde: Demet Akalın iki yaşındaki çocuğuna namaz kıldırttı

ATV'de "Kahvaltı Haberleri" isimli programı sunan Melih Altınok, soL'un bahsi geçen haberini göstererek "Asıl bunu haber değeri olarak sitelerine taşıyanlar gerici" ifadesini kullandı. 

ÇOCUK İSTİSMARINI ÇARPITTI

2 yaşında bir çocuğun dine ve siyasete alet edilmesine değinmeyen, bunun çocuk üzerindeki olumsuz etkilerini gözardı eden Altınok, soL'un işaret ettiği çocuk istismarını çarpıtarak sanki namaz kılanlar eleştiriliyormuş gibi gösterip şöyle konuştu:

"Bu görüntülerde ayıp, günah yok. Gericilik diyorsunuz, dini inançlarından ötürü ötekileştirmek gericiliktir. Kimseyi ilgilendirmez çocuğuna nasıl dini eğitim vereceği, anne babaların tasarrufundadır. Ne devlet karışabilir, ne böyle ağır eleştiriler yapılabilir." 

'ÇOCUKTA KORKU YARATIR'

2 yaşındaki bir çocuğun namaz kıldırtılıp duyurulmasına psikiyatrist Deniz Arık Binbay, "2-3 yaş aralığındaki çocuk, din gibi soyut bir kavramı anlamaz. Bu durum çocukta kafa karışıklığı, güvensizlik, korku yaratır" yorumunu yaptı.

Demet Akalın'ın namaz şovuna psikiyatri bilimi ne diyor?

GERİCİYE GERİCİ DENİR!

soL, iki yaşında çocuğa namaz kıldırtılmasını "inanç özgürlüğü" olarak topluma yutturmaya çalışan gericilere "Bizde gericiye gerici denir" diyerek yanıt vermişti. 

Bizde gericiye gerici denir!

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 04.02.2016 12:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol