banner200
banner235
banner225
02 Şubat 2016 Salı 12:25
Siyaseti bırakan Emine Ayna'yla ilgili DBP'den açıklama
banner188
banner213
banner230

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkanı Emine Ayna'nın 3 gün önce siyaseti bıraktığını söylemesiyle ilgili olarak, partisinden açıklama geldi. DBP Genel Merkezi, Emine Ayna'nın eleştirilerine katıldıklarını belirtti.

Emine Ayna’nın "Türkiye siyaset düzeni ve AKP devletinin demokratik siyaset zeminini ortadan kaldıran savaş politikasına, halka, belediyelere yönelik saldırılarına, sokağa çıkma yasağı adı altında sıkıyönetim uygulamalarına ve özel olarak Cizre'de yaralı sivil insanlara uyguladığı politika konularındaki eleştirilerine katıldıklarını" vurgulayan Genel Merkez açıklaması şöyle:

Tüm bu tespit ve eleştiriler ülkenin geldiği noktayı ve vahameti göstermektedir. Ancak yapılan tespit ve eleştiriler daha fazla mücadele etmeyi gerektirmektedir. Halkımızın ve tüm toplumun geleceğini AKP’nin insafına ve uygulamalarına terk edemeyiz. Bunun için siyasi ve toplumsal mücadeleyi her zamankinden daha fazla geliştirmek durumundayız. Ayrıca demokratik siyaset zemini, halkımızın mücadele geleneği sürecinde her zaman önemli bir yerde olmuş ve esas olarak sorunların çözülmesi gereken zemin olarak korunup geliştirilmeye çalışılmıştır.

AKP, savaş konsepti kapsamında, öldürme tutuklama vb. uygulama ve tehditlerin yanı sıra psikolojik savaş yöntemlerini de geliştirmektedir. Kendi politikalarına karşı muhalefet edenleri yıpratma, itibarsızlaştırma, bezdirme, bıktırma, yıldırma gibi taktikler izlemektedir. Bu politikalara karşı halkımızın bizlere yüklediği ve beklediği sorumluluklar çerçevesinde hareket etmek, bu taktikleri boşa çıkarmak ve öncülük yapmak durumundayız.

Bu anlamda siyaset alanını AKP’nin insafına terk etmemek için, bütün demokratik toplumsal yapıları direnişi yükseltmeye çağırıyoruz.

DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna siyaseti bıraktığını açıkladı

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 12:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol