banner200
banner222
11 Şubat 2016 Perşembe 23:24
Şırnak Valiliği’nden fotoğraf açıklaması
banner188
banner213
banner230

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde, askerlerce öldürüldüğü iddia edilen bir kadının işkence edilmiş çıplak fotoğrafları sosyal medyaya servis edilmişti.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, fotoğrafların Cizre ile ilgili hiçbir ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

Valilik açıklamasında şöyle denildi:

“İlimiz Cizre ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik olarak güvenlik güçlerimizce 15 Aralık’tan itibaren sürdürülen operasyonların başarıyla sonuçlandığının açıklanmasını takiben bazı sosyal medya hesapları üzerinden başarıya gölge düşürmeye ve güvenlik gücü mensuplarımızı halkımız nazarında itibarsızlaştırmak amacıyla kaynağı belli olmayan bazı fotoğrafların sosyal medya da servis edilmesi suretiyle karalama kampanyasına yönelik olarak paylaşımlarda bulunulduğu tespit edilmiştir.

“Güvenlik güçlerimiz tüm iş ve işlemlerini ilgili Cumhuriyet Savcısı’nın talimatları doğrultusunda hukuk çerçevesinde gerçekleştirmektedirler.

“Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafların İlimiz Cizre ilçesiyle hiçbir alakası bulunmamaktadır. Güvenlik güçlerimiz bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada halkımızın refahı ve güvenliği için çalışmaya devam edeceklerdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.02.2016 23:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol