banner200
banner222
24 Mart 2016 Perşembe 17:04
Savcı Zekeriya Öz ikinci kez ihraç edildi
banner188
banner213
banner230

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, meslekten ihraç ettiği Zekeriya Öz’ü Twitter hesabından yaptığı açıklamalardan dolayı ikinci kez ihraç etti.

HSYK 2. Dairesi iş adamı Ali Ağaoğlu'nun finanse ettiği Dubai tatili, Fatih Belediyesinde imar işlerinde aracı olması, yurtdışında bulunduğu dönemde kendisini işe başlayıp ayrılmış göstermesi nedeniyle Zekeriya Öz’ü ihraç etmişti.

HSYK, Zekeriya Öz’e Twitter hesabından yaptığı açıklamalardan dolayı inceleme başlatmıştı.

Öz hakkında twitleri nedeniyle başlatılan soruşturma tamamlandı. HSYK 2. Dairesi, Zekeriya Öz’ü Twitter hesabından yaptığı açıklamalardan dolayı ikinci kez meslekten ihraç etti. Dairenin kararını, Hakimler ve Savcılar Kanunun 69. maddesinin son fıkrasına göre aldığı öğrenildi. Kanunun 69. maddesi, "Disiplin cezasının uygulanmasını gerektiren fiil suç teşkil etmezse ve hükümlülüğü gerektirmese bile mesleğin şeref ve onurunu ve memuriyet nüfuz ve itibarını bozacak nitelikte görüldüğü takdirde de meslekten çıkarma cezası verilir" hükmünü içeriyor.

Zekeriya Öz twitter hesabından 16 Temmuz 2014 tarihinde şu paylaşımlarda bulunmuştu:

“Bazıları ihanet şebekesi sakızını durmadan çiğniyor. Asıl İhanet şebekesi milletin parasını çalanlar ile çaldığı parayı sıfırlayanlardır.

Devletin içindeki ihanet şebekesi, hırsızı uğursuzu, ihaleye fesat karıştıranı ve rüşvetle iş alanı yakalayan kamu görevlileri değildir.

Asıl ihanet şebekesi, devletin imkanlarıyla yetimin parasını devletin parasını çalıp hocalardan fetva alarak kara parayı Aklayanlardır.

Hırsızlığı ortaya çıkarıp hiç bir beklentisi olmayan devlet görevlilerini ihanet şebekesiyle suçlayanlar hırsızlığını örtme gayretindedir.

Son asırda kimse diktatörlüğe özenmesin.SonuSaddam gibi Kaddafi gibi olacaktır. Kim olursa olsun hukuksuzluğu benimseyen hesabını verecektir

Zorbalıkla devlet yönetmeye kalkanların acı sonlarını bilmeyen yoktur, demokrasi ve hukuk çağında Tiranlığı savunanlar yalaka ve yobazlardır.” 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.03.2016 17:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol