banner200
banner222
12 Mart 2016 Cumartesi 10:04
Sami Elvan: Kimlik tespiti çalışmaları bugün mü ivedilikle yapılıyormuş?
banner188
banner213
banner230

Haziran Direnişi sırasından polisin attığı gaz fişeğiyle yaralanan ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümünün ardından bin gün geçti. Sorumlu olanlar hâlâ cezalandırılmadı. Yaşanan hukuksuzluğa tepki gösteren baba Sami Evlan, "Bu ülkede kimin bedel ödediğini gördük" dedi.

Berkin Elvan'ı vuran polisin kimliği belli oldu!

11 Mart 2014'te yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın bugün ölümünün 2. yıldönümüydü. RS FM'de Yavuz Oğhan'ın hazırlayıp sunduğu 'bidebunudinle' programında konuşan baba Sami Elvan şunları söyledi:

Bu dönemde sadece Berkin elvan değil katledilen tüm çocukların mahkemeleri, görülmemiş davaları aklıma geliyor. Adalet saraylarının trajik bir tiyatro sahnesi olduğu aklıma geliyor. 25 Temmuz 2013'te suç duyurusunda bulunduk. 2,5 yılı aştı. Bu süre civarında en ufak tespit yapılamadı, her şey ortada olmasına rağmen. Bu kişilerin yüzleri çok açık. Eğer ki istesinler o kişi ortaya çıkar. Ethem'in, Abdullah Cömert'in, Ali İsmail'in katili ortada geziyor. Ahmet Atakan'ın bir iddianamesi yok. Medeni Yıldırım'ınki yine öyle. Hasan Ferit'inki birer birer bırakılıyor. Hangisini anlatalım? Hangi davadan sonuç alındı ki bu ülkede? Devlet tarafından yapılmış katliamların sonucunda hangisinin bedel ödediğini gördük.

'SUÇU ÖRTBAS EDİYORLAR'
Bervin Elvan'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada gaz bombasını atan polisin kimliğinin belirlendiği basına yansımış, Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu tarafından yapılan açıklamada ise 'kimliğin tespit çalışmaları titizlik ve ivedilikle sürdürülmektedir' denilmişti.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'ndan 'Berkin Elvan' açıklaması

Savcının açıklamasını değerlendiren Sami Elvan, "Nasıl vurdukları çok açık. Neden bugüne kadar bir tek Cumhuriyet Başsavcısı açıklama yaptı? Berkin'i vuran, iki yılı aşkındır tespit edilememiş, bugün mü ivedilikle yapılıyormuş? O zaman kim olduğunu net biliyorlar. Bu, kendi suçlarını örtbas anlamına geliyor" diye konuştu. 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.03.2016 10:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol