banner200
banner222
27 Ocak 2016 Çarşamba 18:25
Sağlık Bakanlığı: Cizre'deki adrese ambulans gönderemiyoruz
banner188
banner213
banner230

Bakanlıktan yapılan açıklamada 112 komuta kontrol merkezinden, 24 Ocak 2016 saat 13.45'te ilgili adreste 30 yaralı olduğu belirtilerek ambulans talep edildiği aktarıldı.

Açıklamada, arayan kişiden yaralıların genel sağlık durumu hakkında bilgi istendiği ancak bu kişinin olay yerinde bulunmadığını belirterek, yaralılardan bazılarına ait olduğunu söylediği telefon numaralarını paylaştığı iddia edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Terör örgütünün saldırıları, olay yerine açılan hendekler, döşenen mayınlar, kurulan barikatlar nedeniyle ambulans istenilen adrese yönlendirilememiş ve yaralıların en yakın güvenli nokta olan otogar bölgesine getirilmesi istenilmiştir. Söz konusu yaralı ve yakınları ise bölgeye gelmeyi reddetmiştir. Bu görüşmenin ardından söz konusu şahıs telefon çağrılarımıza cevap vermemiş olmakla birlikte, 112 komuta kontrol merkezimize söz konusu yerden hiçbir çağrı ulaşmamıştır. Talep edilmesi halinde ambulanslarımız güvenli bölgede hazır bulunmaktadır. Ambulansların, yaralıları bulundukları yerden alamamasının, güvenlik güçlerimizin terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonlara bağlanması, kabul edilebilir bir yaklaşım değildir.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.01.2016 18:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol