banner200
banner222
11 Şubat 2016 Perşembe 11:23
Polis olduğunu söyleyen dolandırıcılar profesörün 245 bin lirasını kaptı
banner188
banner213
banner230

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Yüksel Tomurcuk Atagök kendisini arayıp polis olduğunu ve hesaplarının "terör örgütü" tarafından ele geçirildiğini söyleyen dolandırıcılara 245 bin lira kaptırdı.

Hürriyet'in haberine göre, İstanbul Sarıyer’de oturan akademisyeni telefonla arayan dolandırıcı, buyurgan bir ses tonuyla polis olduğunu, hesaplarının terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, hemen parayı çekmesini ve kendilerine teslim etmesini istedi.  

PARAYI KURYEYE VERDİ

Paniğe kapılan Atagök hemen bankadan parasını çekti, telefondaki sesin yönlendirdiği kuryeye teslim etti. Dolandırıcılar, Atagök’ü tekrar arayıp evdeki parasını da söyledikleri yere getirmesini istedi. Atagök, evdeki parayı da Sarıyer’de buluştuğu kuryeye verdi.

Atagök’ten toplam 245 bin lira alan dolandırıcılar ortadan kayboldu. Atagök yakın çevresine olanları anlatınca dolandırıldığını anladı. Dolandırıcılar aranıyor. 

İLK DEĞİL

Prof. Dr. Canan Karatay ile ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan da tele-dolandırıcıların kurbanları arasında. Karatay, kaptırdığı 50 bin dolar ile 10 bin lirayı kurtarmıştı. Yurtcan ise 600 bin doları, sonra da 2 milyon 900 bin TL’yi dolandırıcılara teslim etmiş, 400 bin lirayı da internet yoluyla dolandırıcılara kaptırmıştı.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.02.2016 11:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol