banner200
banner222
24 Şubat 2016 Çarşamba 13:43
PKK'den Ankara saldırısı açıklaması: Etme bulma dünyası...
banner188
banner213
banner230

Ankara'da 29 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı değerlendiren PKK YK Üyesi Duran Kalkan, “Sen Kürdü yaralıyken kurşuna dizersen, üzerine benzin döker yakarsan Kürt gençleri de öfke duyar. Ankara’da bu öfkeyi gördük. Bu bir değil, bin de olabilir” dedi.

"Ankara’daki TAK eylemi nasıl değerlendirdiğine" ilişkin soruyu yanıtlayan Kalkan, "Etme bulma dünyası, derler. Sen edersen bulursun da. Bir söz var: Rüzgar eken fırtına biçer. Sen bu kadar ahlak, hukuk, kural, insanlık, hiç bir değer tanımaz zulmeder, zalimlik yaparsan birisi de kalkar sana ‘dur’ der. Sonradan devlet oldular. Bir de siyasetten gelmeyen şimdiki başbakan var. Siyasetin kurallarını bilmiyorlar. Gücü, silahı ele geçirince sanıyorlar ki, her şey olduk, her şey biziz ve her şeyi yapabiliriz! Ama bu güç herkeste var ve bu silahı herkes kullanabilir. Ankara’daki durum bunu ortaya koydu. Şuan Ahmet Davutoğlu ve Tayyip Erdoğan’ın bu eyleme diyebileceği hiçbir şey yoktur. Eğer Ankara’daki olaydan üzüntü duyanlar varsa sorumlusu Erdoğan ve Davutoğlu’nun izlediği politikalar olduğunu görmeleri gerekir" ifadelerini kullandı.

YPG AÇIKLAMASI

​AKP'nin "Ankara saldırısını YPG yaptı" şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Kalkan, "Şimdi ne yapanın Suriyeli, ne de yaptıranın YPG’li olmadığı açığa çıktı. Bir Cumhurbaşkanı böyle yalan söyler mi? AKP şimdi Suriye’de Kürtlerin statü kazanmaması için her şeyi yapmaktadır" dedi.

'2016 KÜRDÜN BAHARI OLACAK'

Önümüzdeki süreçte mücadeleye devam edeceklerini belirten Kalkan, "Kürdistan AKP faşizmine mezar olmalıdır. Önümüzdeki Mart süreci büyük bir direniş sürecidir. Zafer ve başarı her zamankinden daha yakındır. 2016 baharı Kürdün baharı olacaktır" ifadelerini kullandı.

 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.02.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol