banner200
banner235
banner225
15 Mart 2016 Salı 11:04
PKK saldırıyı sahiplendi mi: Ankara Katliamı sonrası PKK'den ilk değerlendirme
banner188
banner213
banner230

Ankara'da 37 yurttaşın hayatını kaybettiği saldırının ardından PKK ilk değerlendirmesini bir köşe yazısı üzerinden yaptı. 

Özgür Gündem'de Hüseyin Ali müstear adıyla köşe yazısı yayımlanan Mustafa Karasu, "Ankara’da Çevik Kuvvet Polislerini hedefleyen eylemden sonra AKP iktidarının 'ezeceğiz, yok edeceğiz' söylemleri, kirli savaşın daha da şiddetleneceğini ve sivil katliamların Cizre, Silopi, İdil ve Sur’da olduğu gibi pervasızca gerçekleştirileceğini ortaya koymaktadır" ifadelerini kullandı. Katliamı resmi olarak sahiplenen henüz çıkmazken, PKK'nin en üst düzey isimlerinden birisinin saldırının hedefine dair açıklamada bulunması, "PKK saldırıyı sahipleniyor mu" sorusunu akıllara getirdi.

Ankara'daki intihar saldırısı bomba yüklü araçla, sivillleri taşıyan halk otobüsü hedef alınarak gerçekleştirilmiş, çoğu genç 37 yurttaşımız hayatını kaybetmişti.   

Kısa bir süre önce de 17 Şubat'ta Ankara'da bomba yüklü araçla yapılan saldırıya ilişkin konuşan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, "Bu eylemi TAK ya da başka bir güç üstlenmiş olabilir. Fakat Zinar yoldaşın eylemi her açıdan sahiplenilecek ve onur duyulacak tarihsel önemde bir eylemdir" ifadelerini kullanmıştı. 

17 Şubat Katliamını TAK adlı örgüt üstlenmişti.

KCK'den Ankara saldırısı açıklaması: Her açıdan sahiplenilecek ve onur duyulacak tarihsel bir eylem

 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.03.2016 11:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol