banner200
banner222
02 Şubat 2016 Salı 10:03
Özel harekat karakolları geliyor
banner188
banner213
banner230

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cuma günü Mardin ziyaretinde açıklayacağı plana göre, bazı bölgelerde yeni güvenlik yapılanmasına gidilecek. Yeni kurulacak karakollarda tamamen özel harekat polisi görev yapacak.

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in haberine göre, Karakolların yerleri belirlendi ve bu amaçla bazı kamu kurumlarına tebligatlar da gitmeye başladı. Meskun mahal çatışmalarında görülen teçhizat eksikliği kapsamında kurşun geçirmez kalkan ve keskin nişancı tespitinde kullanılan bazı cihazların alımı da gündemde.

Hükümete güvenlik önerilerini Genelkurmay ve İçişleri Bakanlığı sunuyor. Son şekli verilen önlemler yüzlerce başlıktan oluşuyor. Güvenlik kurumlarından edinilen bilgilere göre alınacak önlemler ilk aşamada büyük oranda güvenlik boyutuyla öne çıkacak.

Operasyonların sürdüğü ilçelerdeki ön çalışmalar tamamlandı. Bu kapsamda, yoğun olarak Cizre, Sur ve daha sonra operasyon yapılması planlanan birkaç ilçede yeni güvenlik noktaları oluşturulacak. İlk aşamada güvenlik noktası/karakol olarak kullanılması planlanan bazı kamu binalarının derhal boşaltılması için tebligatlar da yapıldı.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 10:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol