banner200
banner222
07 Şubat 2016 Pazar 10:24
Öğretmen ataması için başvurular sona eriyor
banner188
banner213
banner230

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumları için açılan 30 bin öğretmen kadrosuna başvurular, yarın sona erecek. 
 
MEB'e bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış  olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca,  İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar içinse "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak. Mezuniyetleri birden fazla alana uygun adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucuna göre bir alana başvuruda bulunabilecek.

Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.
 
Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerindeki “Elektronik  Başvuru Formunu” kullanarak başvurularını yapacak.
 
İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen  olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı alınacak.
 
Adaylar, yarın mesai bitimine kadar ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihini yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat’ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.
 
Elektronik ortamda yapılan başvurular ve bu başvurulara ilişkin  Elektronik Başvuru Formu'nun çıktısı, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verilecek kişiler vasıtasıyla il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatılacak. Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak.
 
Atamalar, 11 Şubat Perşembe günü elektronik ortamda gerçekleştirilecek.
 
 
 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.02.2016 10:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol