banner200
banner235
banner225
17 Mart 2016 Perşembe 22:05
Köylünün başına gökten taş yağdı
banner188
banner213
banner230

Ölümle adeta burun buruna olan Dağdere köyünün dibindeki Kaklık Dağı'nda özel bir şirket tarafından işletilen kalker taşı ve agrega ocağında, 15 Mart Salı günü saat 13:10'da gerçekleştirilen patlatma sırasında köylünün üstüne taş yağdı. Yüzlerce kilo ağırlığındaki dev kayalar evlerin bir kaç metre dibine ve taş ocağı tehlikesi yüzünden köylülerin artık kullanamadığı futbol sahasına düştü. Kayaların düştüğü zeminlerde dev çukurlar oluştu. Büyük bir şans eseri can ve mal kaybı yaşanmayan olayın ardından taş ocağı hakkında Jandarmaya şikayette bulunan köylüler, düşen kayaları da görüntüleyerek belgelediler.

MUHTAR MURAT EFE: 'İLLAKİ BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ GEREK?'
Köylerinde yıllardır taş ocağı yüzünden huzur kalmadığını anlatan Aşağıdağdere köyü Muhtarı Murat Efe,  Denizli Valiliği başta olmak üzere ilgili kurumlara yıllardır yaşadıkları sorunu aktarmalarına rağmen bir çözüm üretilmediğini belirterek, "Bu sorunun çözülmesi için illaki birilerinin ölmesi mi gerekiyor. Köyümüze taş yağarken uyuyan, masa başında patlatma ruhsatı veren yetkilileri Allah'a havale ediyorum" diye konuştu.

'TAŞ OCAĞINA RUHSAT VERENLER KÖYE GELİP BİR BAKSINLAR'
Köyün bir kaç yüz metre yakınındaki taş ocağındaki patlatmalar yüzünden köy halkının can güvenliğinin ve sağlığının tehdit altından olduğunu anlatan Efe, tarım ve hayvancılığın zarar gördüğünü, ağır tonajlı kamyonlar yüzünden yolların ise bozulduğunu dile getirdi. Köylerinde bir can kaybı yaşanmadan önlem alınması gerektiğini dile getiren Efe, "Bu taş ocağına kim ruhsat veriyorsa köye gelip evlere, ekili arazilere ve köylünün kullandığı futbol sahasına bir bakıp elini vicdanına koyarak karar versin" dedi. 
 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.03.2016 22:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol