banner200
banner222
23 Şubat 2016 Salı 13:44
Komünistlerden Başbakan ve Bakan'a yanıt: Mesele Cerattepe değil anladık!
banner188
banner213
banner230

Komünist Parti'den yapılan açıklamada, Cerattepe'yle ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na yanıt verildi.

Komünist Parti'nin yanıtında, "Cerattepe'de iktidar çetesinin hedefinde hakkını arayan halk var. Bugün Artvin Cerattepe'ye vurur, yarın gerekirse yüzde 81 oy aldığı Rize Kalkandere'ye. Carettepe'de iktidar çetesi halka boyun eğdirmek istiyor. İktidar çetesi yandaşına maden hediye etmek istediğinde, ağaç da keser adam da. Kabul ettirilmek istenen bu" denildi. 

Davutoğlu ve Eroğlu'nun Cerattepe'yle ilgili açıklamaları ve Komünist Parti'nin yanıtı şöyle: 

Cari açık dahil birçok sıkıntı doğacak. Bütün Artvinlilere ve çevrecilere sesleniyorum; gelin bu iki prensipte anlaşalım. Çevreyi koruyacağız, yeraltı zenginliğimizi de ekonomimize katkı olarak sunacağız.” “Bütün tedbirlerden sonra Artvin'in yeşil dokusuna zarar gelirse tedbirleri alırız.” Başbakan Ahmet Davutoğlu

“(Eylemciler) Yolu kapatmak için ağaç kesmişler. Hatta yakmışlar. Onları tespit edip gerekli cezayı vereceğiz.” Veysel Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı. 4000 ağacın ilk adımda kesileceği izinsiz projeyi protesto edenler hakkında...
 
KOMÜNİSTLERİN YANITIDIR: 

Mesele Cerattepe değil anladık!

Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz. Hani şu meşhur telefon görüşmelerinde “Bu milletin a.. koyacağız” diyen yeşil para babası.

Cengiz Holding, Artvin'de bir doğa cennetini cehenneme çevirip altın, bakır gibi madenler çıkarmak istiyor.

Artvin, dünyanın en zengin altın rezervlerinin saklı olduğu, şimdiye kadar da kimsenin çıkarmayı akıl edemediği bir yer değil!

Diktatör ve iktidardaki çetenin güzide mensubu Cengizler'in madenle elde edecekleri çıkarlar da öyle vazgeçilmez değil aslında.

Vazgeçilmez olan para! Az ya da çok, önemli değil. Bedelini millet ve memleket nasıl ödeyecek, önemli değil. Önemli olan, yandaşların memleketin her bir taşından, her bir ağacından para kazanma “hakkının” korunması.

Bir de AKP, Artvin'i düşman olarak görüyor. Artvin seçmeni seçimlerde AKP'ye yöneldiğinde de durum değişmiyor. AKP haklı olarak Artvin'in “boyun eğmediğini” görüyor. İntikam almak, boyun eğdirmek istiyor.

Cerattepe'de iktidar çetesinin hedefinde hakkını arayan halk var. Bugün Artvin Cerattepe'ye vurur, yarın gerekirse yüzde 81 oy aldığı Rize Kalkandere'ye.

Carettepe'de iktidar çetesi halka boyun eğdirmek istiyor. “İktidar çetesi yandaşına maden hediye etmek istediğinde, ağaç da keser adam da.” Kabul ettirilmek istenen bu.

Bu yüzden koca bir kent sokağa döküldüğünde onun sözünü dinlemek yok kitaplarında. Gazla, plastik mermilerle saldırmak var.

Gericilik millete de, memlekete de, ağaca da, ormana da düşmandır.

Halka küfreder ve sonra yine en milliyetçi onlar oluverir.

Çünkü gericilik bu memlekette her şeyden önce ikiyüzlülüktür.
 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.02.2016 13:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol