banner200
banner235
banner225
03 Şubat 2016 Çarşamba 11:43
Kar geri geliyor
banner188
banner213
banner230

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Cuma gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık tahminlerine göre, Cuma günü Marmara, Ege ve Batı Karedeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Akdeniz'in batısında yağmur bekleniyor.

Tahminlere göre, Cumartesi günü ise yurdun büyük bir kesiminde kar yağışı etkili olacak. Ege ile Akdeniz'in iç kısımları, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışının, uzun süre sürmeyeceği ifade ediliyor. 

15 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Cuma gününden itibaren yurdun soğuk hava dalgasının etkisi altına girmesi bekleniyor. İstanbul'da 20 dereceye yaklaşan sıcaklıklar, 5-7 dereceye kadar düşecek. Cumartesi günü kar yağışı beklenen Ankara'da ise, Pazar günü sıcaklıklar gece sıfırın altında 7 dereceye kadar düşebilir. 

Kar yağışının etkili olması beklenen Doğu Anadolu'da ise, sıcaklıklar gündüz dahi sıfırın altında olabilir. 

Gelecek haftanın ilk günü ise yurdun büyük kesiminde yağışsız, genellikle güneşli havanın etkili olması, sıcaklıkların ise mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.02.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol