banner200
banner235
banner225
19 Mart 2016 Cumartesi 18:44
KAİMDER 'İlgimiz yok' dediği öğretmeni çocuklarla sahneye çıkarmış
banner188
banner213
banner230

Karaman'da Ensar Vakfı'nın açılışını yaptığı KAİMDER yurdunda kalan 45 öğrencinin cinsel istismara uğramasının ardından açıklama yapan KAİMDER, çocuk istismarcısı öğretmenin kendileriyle bir ilgisi bulunmadığını iddia etmişti.

KAİMDER'in açıklamalarının ardından vakfın ilgisi olmadığını iddia ettiği öğretmen Muharrem Büyüktürk'ün bir etkilinlikte öğrencilerle birlikte sahnede yer aldığı bir fotoğraf ortaya çıktı.

Söz konusu fotoğrafa ilişkin Karaman'da faaliyet gösteren bir yerel haber sitesinde ise; "Kısa adı KAİMDER olan Karaman İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğinin Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlediği ‘Bensiz Olmaz Çanakkale Gösterisi’ katılım ve ilgi yüksek oldu. KAİMDER’in yurdunda kalan Karaman İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencilerin faaliyetlerini içeren slayt gösterimine geçildi. Ardından öğrenciler tarafından düzenlenen programa geçildi. Gerek öğrencilerin okudukları şiirler, oynadıkları piyesler, gerekse öğrencilerin geceye uygun kıyafetleri ve araç gereçleri göz doldurdu. Gece sonunda öğrencilerin rehber Öğretmenleri Muharrem Büyüktürk ve öğrenciler bolca alkış aldı." ifadeleri kullanıldı.

Haberde 6. sınıf öğrencilerinin "yurtta kaldığı" ifadeleri dikkat çekerken, Muharrem Büyüktürk'ün de koyu bir AKP'li olduğu ortaya çıktı. 

İSTİSMARCI BÜYÜKTÜRK, DAVUTOĞLU HAYRANI ÇIKTI

Büyüktürk kendi Twitter hesabından Başbakan Davutoğlu'na övgü dolu sözler yazarken şu ifadeleri kullandı:

"Davutoğlu Kardeşime, Hemşehrime, sonuna kadar güveniyorum. Aldığı bayrağı layıkı ile taşıyacağına güveniyorum"

Ensar Vakfı Başkanı ve THY İcra Komitesi Üyesi İsmail Cenk Dilberoğlu, Karaman'da yaşanan cinsel istismar olayının kendilerine "solcular tarafından iftira atıldığını" iddia etmişti. Dilberoğlu, Ensar Vakfı'nın konuyla bir ilgilisi olmadığını öne sürmüş, "Sol kesim ‘Dindar Nesil’ projemizden rahatsız olduğu için iftira atarak saldırdı" ifadelerini kullanmıştı.

Ensar Vakfı Başkanı Dilberoğlu: Solcular iftira atıyor Çocuk istismarı yuvası Ensar Vakfı'nın sponsoru: Turkcell Turkcell'in AKP'li yılları: Özgür Kız'dan Ensar Vakfı'na Komünist Parti'den Ensar Vakfı'nda pankartlı eylem: Tecavüzcü Ensar Vakfı kapatılsın
Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.03.2016 18:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol