banner200
banner222
26 Mart 2016 Cumartesi 08:24
İstismarcı öğretmen, 'Bu sapığın Ensarla ilgisi yok' diyen Davutoğlu'nun hayranı çıktı
banner188
banner213
banner230

Geçtiğimiz hafta AKP'lilerin 10 çocuğa istismarda bulunduğu raporla kanıtlanan rehber öğretmeni Muammer Büyüktürk için "Ensar Vakfı ile ilgilisi yok" sözleri, Büyüktürk'ün öğrencilerle aynı karede yer aldığı fotoğraflar birlikte yalanlanmıştı.

Yaşanan skandaldan uzun süre sonra açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu ise Muammer Büyüktürk'ün Ensar Vakfı ile ilgisinin olmadığını iddia ederek, vakfı savundu.

Vakfı koruyan Davutoğlu, yaşanan skandalın tek sorumlusu olarak Büyüktürk'ü göstererek "Biz Ensar Vakfı'nın insanlığa ve ülkemize hizmet ettiğine şahitlik ediyoruz. Bu vakıfla ilgili olmayan bu sapığın yaptığı alçakla muamele karşısında eminim en çok da Ensar Vakfı'nın mensubları kurucuları tepki göstermiştir" ifadelerini kullandı.

Deniz Zeyrekler, Ahmet Hakanlar, AKP'li vekiller, bakanlar ve son olarak Davutoğlu, istismar skandallarının merkezi haline gelen Ensar Vakfı'nın "temiz" olduğunu savunsalar da istismarcı Büyüktürk'ün vakıfla doğrudan bağı vardı.

KAİMDER 'İlgimiz yok' dediği öğretmeni çocuklarla sahneye çıkarmış

600 yılla yargılanan, ifadesinde "çocuklara hayvan pornosu izlettiğini" itiraf eden Muammer Büyüktürk'ün 24 Mart 2014'te Ensar Vakfı'nın kurduğu KAİMDER'in düzenlediği "Bensiz Olmaz Çanakkale Gösterisi"nde çocuklarla birlikte sahneye çıktığı görüntüleri Davutoğlu'nu yalanlamak için yetiyordu.

Karaman iddianamesi: KAİMDER yurdundaki istismar 3 yıl sürmüş!

Söz konusu etkinliğin çıktığı yerel sitedeki haberde, "6. sınıf öğrencilerinin yurtta kaldığı" ifadeleri dikkat çekerken, Muharrem Büyüktürk'ün de Başbakan Davutoğlu'nun hayranı olduğu ortaya çıktı.

Büyüktürk kendi Twitter hesabından Başbakan Davutoğlu'na övgü dolu sözler yazarken şu ifadeleri kullandı:

"Davutoğlu Kardeşime, Hemşehrime, sonuna kadar güveniyorum. Aldığı bayrağı layıkı ile taşıyacağına güveniyorum"

Karaman'da Ensar Vakfı'nı kurtarma çabası: Tecavüzcü öğretmen siliniyor
Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.03.2016 08:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol