banner200
banner222
24 Şubat 2016 Çarşamba 04:03
İslam’ın şartını 7’ye çıkaran AKP'li vekilden açıklama
banner188
banner213
banner230

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın "AKP'li bir milletvekili İslam'ın şartının 5 değil, 7 olduğunu açıklamış. Bu kadar dinimizi küçümseyen, aşağılayan bir milletvekili hakkında ne tür işlem yapacaksınız" sözlerine yanıt verdi.

KENDİ SÖZLERİNİ YALANLADI
Yaman, "Anadolu'da çok güzel bir terim vardır yüz yıllardır kullanılan, insanın haddini bilmesiyle ilgili ve kimi Müslümanlarca da bunun ilke edinildiğiyle ilgili, şiar edindiğiyle ilgili. 'Ben haddimi biliyorum ve bu konuda da benim bu soruya vereceğim bir cevabım yoktur' anlamında kullandığım ifademi, kimi medya kuruluşları, bunu sanki İslam'ın haşa bir şartıymış gibi sunmuşlar. Özellikle yüce Meclis'in ve milletvekili arkadaşlarımın bunu böyle bilmesini arzuluyorum" dedi.

İSLAMIN ŞARTI 5 DEĞiL 7'DİR
Cemil Yaman ilgili röportajda, ‘Yakında ilçe kongreleri olacak. Siz de ilçe kongrelerine müdahale eden bir vekil mi olacaksınız?’ sorusunu, “Ben hep şunu dedim; “İslam’ın şartı 5 değil, 7’dir. İnsanın haddini bilmesi çok önemlidir. O yüzden haddini bilmek ve haddini bilmeyene bildirmek şarttır. Bu hepimiz için geçerlidir. Hepimizin haddini bilmesi gerekir. Bu benim için de çok önemlidir. Görev alanı, yetki alanı nedir ? Ne fazla, ne az. Teşkilatçılığın da adabı budur, ismi oradan geliyor. Hep birlikte eksiklerimizi tamamlayacağız. ‘Ben tek başına kararını veririm, tek başına müdahale ederim’ diyenler daima kaybederler. Ak Parti de asla böyle bir parti değildir” diyerek cevaplamıştı.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.02.2016 04:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol