banner200
banner222
03 Mart 2016 Perşembe 04:24
İSFALT ihalesinde, 3 şirkete ayrıcalık tanınmış; diğer şirketler silahlı kişilerce engellenmiş
banner188
banner213
banner230

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait İSFALT şirketinin ihalesi sırasında silahlar konuştu. Karakola ve savcılığa taşınan olayda AKP’ye yakınlığıyla bilinen Adnan Kanıtoğlu’na ait Sare firmasının da aralarında bulunduğu 3 şirkete ayrıcalık tanındığı ve diğer şirketlerin, ihaleye girmemesi için silahlı kişiler tarafından engellendikleri öne sürüldü.  Cumhuriyet Savcısı Ömer Boydaş, "ihale kanununa muhalefet" suçundan soruşturma başlattı.

TEKLİF ZARFLARI YIRTILDI
Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, İBB şirketlerinden İSFALT, 29 Şubat 2016 tarihinde İstanbul geneli ulaşım yol güzergâhlarında asfalt sanat yapıları ve yol yapım ile onarım işi yapım ihalesini yaptı. Yaklaşık 25 milyon TL’lik ihale karakolda sonuçlandı. İhaleye ilişkin yapılan şikâyet dilekçesine göre "ihaleye giren bazı firmalar ihale günü silahlı kişiler tarafından engellendi" ve "teklif zarfları yırtıldı". Teklif vermeyi başaran diğer firmaların ise tekliflerinin ayrı bir odada saklandığı kaydedildi.

İSFALT A.Ş., 21 Mayıs 2015 günü “İstanbul Geneli Ulaşım Yol Güzergâhlarında Asfalt, Sanat Yapıları ve Yol Yapım, Onarım İşi” ihalesini de tek teklifle Sare Motorlu Araçlar İnşaat Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şirketi ile Asfalt Yapı İnşaat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şirketi ortak girişimi almıştı. Ortak girişim söz konusu ihaleyi 6.9 milyon liraya aldı. Kanıtoğlu, 2014 belediye seçimleri için, AKP’den Tuzla Belediye Meclis üyeliğine aday adayı olmuş ancak seçilememişti.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.03.2016 04:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol