banner200
banner222
23 Mart 2016 Çarşamba 10:44
İşçileri sendikasızlaştırmaya çalışan işveren hakkında suç duyurusu
banner188
banner213
banner230

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ICF Isı Cihazları Fabrikası'nda çalışan işçileri sendikadan ayrılmaya zorlayan işveren hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. 

Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusunda, ICF yönetiminin işçileri tehdit ederek sendikadan ayrılamaya zorladığı, işçilere zorla PTT'den e-şifre aldırtılmaya çalışıldığı ve bu şifrelerin insan kaynakları departmanına teslim edilmesi istendiği iddia edildi. E-şifre alan işçilerin şifrelerinin halen insan kaynakları departmanında bulunduğunun vurgulandığı suç duyurusunda, "İşçilerin e-şifre ile gerçekleştirecekleri her türlü özel ve vatandaşlık işlemleri şu an işverenin inisiyatifi altındadır" denildi. 

Suç duyurunda bulunan işçi, "Sendikadan çıkartılması için zorlanan işçilerin bilgisayar ve teknik işlemlerinin tarafımdan yapılması istendi. Yapmayı reddedince darp edilmek ve işten atılmakla tehdit edildim" dedi. 

Serviste çalışanların bu yaşananlara tanık olduğunun belirtildiği suç duyurusunda, "Tüm kayıtlar insan kaynakları ve servis birimi bilgisayarlarında saklı tutulmaktadır. Ayrıca çıkış işlemlerinin ardı ardına yapılmasını ispatlayan kayıtlar Türkiye Cumhuriyeti e-devlet sistemlerinde kayıtlıdır" denildi. 

 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.03.2016 10:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol