banner200
banner222
26 Ocak 2016 Salı 10:04
İnternetten bebek satışı: 25 günlük kız çocuğu, sağlık sorunu yok…
banner188
banner213
banner230

Çocuğunu “evlatlık” vermek isteyen kişilerle "evlat edinmek" isteyenleri bir araya getiren, çocuk satışına aracılık yapan yasadışı internet siteleriyle ilgili yasal işlem başlatıldı. Bu sitelerde, "25 günlük kız çocuğu, hiçbir sağlık sorunu yok. Evlatlık almak isteyen bana ulaşsın" gibi ilanlar yer alıyor.

Bu sitelerden bazıları Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın kararıyla idari tedbir uygulanarak, bazıları da mahkeme kararıyla erişime kapatıldı. Bazı siteler ise suç duyurusunun ardından içerikleri kendiliğinden kaldırdı.

Habertürk’ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre, söz konusu sitelerde anne veya baba olduğunu iddia eden kişilerin yazdığı mesajlar ise durumun vehametini anlatıyor. Bir kişi henüz doğmamış bebeğini evlatlık vermek için şunları yazdı:

“22 haftalık hamileyim. Henüz bebeğimin cinsiyetini bilmiyorum. Bebeğimi direkt nüfusuna alacak, doğumu kendi yapmış gibi gösterecek ve gerçekten iyi bakabileceğine inandığım bir aileye vermek istiyorum. İlgilenenler buraya telefon numarasını ya da mail adresini bırakırsa dönüş yaparım...”

Bir başka kullanıcı ise "Maddi durumum olmadığı için yeni dünyaya gelmiş çocuğumu evlatlık vermek istiyorum. Hiçbir beklentim yoktur, cinsiyeti kızdır" dedi.

Siteye İzmir’den ulaşan Ferhat D. ise henüz 25 günlük bebeği için ilan verdi. Ferhat D., siteye "25 günlük kız çocuğu, hiçbir sağlık sorunu yok. Evlatlık almak isteyen bana ulaşsın 0506... Maddi yardım edecek kişiler arasın" şeklinde bir mesaj bıraktı.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 10:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol