banner200
banner222
24 Şubat 2016 Çarşamba 03:44
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'anasınıfı' yerine 'kuran kursu' seçeneği!
banner188
banner213
banner230

Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen bir yazıda, öğrencilerin anasınıfı yerine Kur'an kurslarına gönderilebileceği ifade edildi.

Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün “Duyuru Önemli” başlıklı yazısında, “Bakanlığımızın yeni çalışmalarından, ilkokul öncesinden öğrencilerin anasınıfı yerine Kur’an Kurslarına, gündüz bakımevlerine ve kreşlere göndermek isteyen veliler öğrencilerini gönderebileceklerdir” denildi.

Odatv'deki habere göre, Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Eğitim İş İstanbul 1 Nolu Şube Sekreteri Maksut Balmuk, "Bilim dünyası, eğitim camiası okul öncesi çağı çocuğunun eğitimine kafa yorsun, okul öncesi eğitim zorunlu eğitim kapsamına alınmalıdır diye bağıra dursun MEB bilimden uzak akıllara zarar kararlara imza atıyor" dedi.

Yazıda "bakanlığımızın yeni çalışması" ifadesinin bulunduğuna dikkat çeken Balmuk, bu ifadenin, uygulamanın sadece Zeytinburnu ile sınırlı kalmayacağının göstergesi olduğunun altını çizdi.

Öğrencilerin önce e-okul sistemine kayıt olacağı, bakanlık tarafından takip edileceği belirtilmekte ve kayıt olacakları Kur’an Kursları ile Kreşlerin listelendiğini de hatırlatan Maksut Balmuk şöyle devam etti:

"Okul öncesi eğitimde okullaşmayı yüzde 100 e çıkarmayı hedefleyen bakanlık bu oranı yüzde 75 lere kadar çıkarmışken bir gecede çıkarılan 4+4+4 sistemi okul öncesi çağındaki öğrenciler ilkokula alınınca yarı yarıya kadar düşmüştür. Şimdi de okul öncesine yatırım yapmak, tüm çocukların okul öncesi eğitim almalarını sağlamak için çalışma yapmaları gerekirken öğrenciyi okul dışına çıkarıp Kur’an Kurslarına yönlendirecektir. Bu öğrencilerin kayıtlarını tutup Kur’an Kurslarına gidenleri de okul öncesine gidenler listesine alırlarsa yani kağıt üzerinde istatistiği yüksek tutarlarsa şaşmamak lazım.

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.02.2016 03:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol