banner200
banner222
07 Mart 2016 Pazartesi 19:44
Hüseyin Çelik'ten AKP'ye bir çıkış daha: Suyun önüne set çekerek akışını önleyemezsiniz
banner188
banner213
banner230

Son dönemde Bülent Arınç'la birlikte AKP'ye dönük eleştirilerde bulunan eski Milli Eğitim Bakanı ve eski AKP milletvekili Hüseyin Çelik internet sitesinden yeni yazısını paylaştı.

Huseyincelik.net sitesinde yer alan ‘Yasaklar tarihimizden birkaç sayfa’ başlıklı yazıda şu ifadeler dikkat çekti:

Suyun önüne set çekerek akışını önleyemezsiniz.

Set dolar, alttan üstten veya yandan taşar ve su yoluna devam eder. Kontrolsüz akan, mecrasından taşmış suya sel denir. Unutulmasın ki sel tahrip gücü en yüksek afetlerden biridir.

Ancak suyun önüne baraj veya gölet yapıp çok farklı ve faydalı amaçlar için onu kanalize edebilirsiniz.AK Parti, yasaklar, yolsuzluklar ve yoksulluklarla mücadele etmek için kuruldu ve yasakları yara yara iktidar oldu.

AK Parti iktidarı, asırlardır denenmiş ve hiç bir faydası görülmemiş yasaklara tevessül ve tenezzül bile etmemeli. Unutmayalım ki, 19. Yüzyılda bir işe yaramayan gazete ve gazeteci yasaklama faaliyeti, günümüzün internet çağında hiç bir anlam ifade etmez.

Her Periscope yayınının birer televizyon, her web sayfasının, her Facebook ve Twitter hesabının birer gazete olduğunu göz ardı etmeyelim.

İster sağ, ister sol, ister muhafazakar, ister şu veya bu uçta olsun, yayın organlarına ve oralarda yazıp çizenlere getirilen yasaklar ve her türlü engellemeler, oldum olası ters tepmiştir. Hiç kimse 12 Eylülcüler kadar sıkı yasakçı olamadı ama onların da akibeti ortadadır.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.03.2016 19:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol