banner200
banner235
banner225
08 Şubat 2016 Pazartesi 17:24
Hüseyin Çelik: Tuvaletlerin kapısına bile yazılamayacak ifadelerle bize saldırıyorlar
banner188
banner213
banner230

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarının ardından, Arınç’a destek veren isimlerin başında gelen Hüseyin Çelik eleştirilere yazıyla yanıt verdi. "İstişare, eleştiri ve linç " başlıklı yazısında Çelik, "Tuvaletlerin kapısının arkasına bile yazılamayacak ifadelerle bize saldırılmasının akıl tutulmasından başka izahı yoktur" dedi.​

"Eğer eleştiri ve tartışma yerini kayıtsız şartsız tasdik etmeye, ululamaya, şak şaka, külah kapmak için tabasbus ve yalakalığa bırakmışsa orada ortak akıl kaybolmuştur, hayır ve bereket yok olmuş demektir. Eleştiri ve tartışmanın olmadığı yerde önce durağanlık, sonra çürüme başlar" diyen Hüseyin Çelik, "Sayın Arınç’ın, benim veya başka bir arkadaşımızın söyledikleri, yazdıkları bazı Ak Partili arkadaşların, bazı kapıkulu gazetecilerinin veya sosyal medya kullanıcısı sözümona troll ve troliçelerin hoşuna gitmeyebilir" ifadelerini kullandı.

Çelik, şöyle devam etti:

“Bizi bundan dolayı eleştirmek de en tabii haklarıdır. Ancak tuvaletlerin kapısının arkasına bile yazılamayacak ifadelerle bize saldırılmasının akıl tutulmasından başka izahı yoktur. Ben Ak Partilileri ve Ak Parti gençliğini bundan tenzih ederim. Çünkü Ak Parti gençliğinin böyle bir seviyesizliğe alet olmayacağına inanıyorum. Eleştirmekle hakaret etmek, haysiyet cellatlığı yapmak, işi şahsiyata dökmek, insanların aile fertlerine saldırmak, onları paralelci ilan etmek ve nihayet bütün bunları fikrini söyleyen, itirazını medeni bir şekilde dillendiren kişiye karşı bir linç kampanyasına dönüştürmek demokrasiyle de insanlıkla da, islamlıkla da bağdaşmaz.”

'GÜÇ ZEHİRLENMESİ' GÖNDERMESİ 
"Özgüven patlaması ve güç zehirlenmesi" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a göndermede bulunduğu düşünülen Hüseyin Çelik, "Sitem eden, kırgın olan veya zarar vermemek adına kenarda duran herkese 'sanki kunduramdan bir çivi düşmüş' muamelesi yaparsa gün gelir yalın ayak kalmak mukadder olur. Bizden söylemesi" diye yüklendi.

AKP’li eski Bakan Sadullah Ergin de Hüseyin Çelik’in yazısını “Dostça serzenişler” mesajıyla Twitter’da paylaştı. Aynı şekilde Bülent Arınç da hem Sadullah Ergin'in paylaşımını hem de Çelik'in kendi paylaşımını "retweet" etti.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 08.02.2016 17:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol