banner200
banner222
02 Mart 2016 Çarşamba 00:44
HDP'li Irgat: Abdullah Öcalan yaşıyor mu?
banner188
banner213
banner230

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan HDP Bitlis Milletvekili MizginIrgat, "Öcalan yaşıyor mu? Yaşıyorsa, bizler neden İmralı'ya gidemiyoruz? 'Koster bozuk deniliyor'. Koster bozuksa gemi getireceksiniz, gemi bozuksa helikopter getireceksiniz, avukatlarıyla görüşmesine izin vereceksiniz" dedi.

İmralı'da Abdullah Öcalan'a tecrit sistemi uygulandığını söyleyen Irgat, 7 Haziran'dan sonra partisine yönelik şiddet politikalarının hız kesmeden sürdüğünü ifade etti. 

'daki habere göre; Irgat, şöyle devam etti:

"27 Temmuz 2011'den itibaren hiç bir avukatı ve ailesi Öcalan'la görüşemedi. Öcalan yaşıyor mu? Yaşıyorsa, bizler neden İmralı'ya gidemiyoruz? 'Koster bozuk deniliyor'. Koster bozuksa gemi getireceksiniz, gemi bozuksa helikopter getireceksiniz, ailesi ve avukatlarıyla görüşmesine izin vereceksiniz. İmralı sıradan bir cezaevi değil. Orası Öcalan'ın 11 yıl boyunca tek başına tutulduğu, ada hapishanesine dönüşmüş bir yer. Sonradan 5 kişi gönderilerek tecrit kaldırılmak istendi ancak onlara da tecrit uygulandı. İmralı'da yaşanan hukuk başka, bizim kitaplarda okuduğumuz hukuk başka. İmralı cezaevinin acilen kapatılması gerekiyor. Çünkü oradaki tecrit, Türkiye'nin imzaladığı uluslararası sözleşmelere aykırı. Öcalan, Kürt sorununun çözümü noktasında çok önemli bir aktördür. Sorunun barışcı temelde çözülmesi için tarafların devreye girmesi gerekiyor." 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.03.2016 00:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol