banner200
banner235
banner225
28 Ocak 2016 Perşembe 14:23
HDP heyeti: Cizre'deki yaralılardan bir kişi daha öldü
banner188
banner213
banner230

Açlık grevindeki HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ile milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Osman Baydemir, ortak bir yazılı açıklama yaparak, Cizre'deki yaralılardan bir kişinin daha öldüğünü bildirdi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Cizre'de bir bodrum katında bulunan yaralı ve cenazelerin alınması için başlatmış olduğumuz açlık grevi ve İçişleri Bakanlığındaki girişimlerimiz devam ediyor. Gerek Bakan, gerekse diğer yetkililer nezdinde yürütmüş olduğumuz çabalar henüz sonuç vermiş değildir. Bugün itibariyle saat 12.11'de yaralılardan bir kişinin daha yaşamını yitirdiğini dair bilgi edindik. Bugün saat 07.00'den 13.30'a kadar en az 10 kez ambulansın yaralıları alması girişimi Bakanlık tarafından verilen tüm taahhüt ve güvencelere rağmen durumda değişiklik yoktur.

'AMBULANSLAR ENGELLENİYOR' 
Olay yerine intikal için hareket eden ambulansa ateş açılması dahil, çatışma süsü verilerek her türlü engelleme çıkarılmaya devam etmektedir.

'TALİMATLAR DİNLENMİYOR'
Bu konuda yaralılar ve cenazelerle ilgili kaygılarımızı arttıracak şekilde Cizre'de otonom hareket eden ve hiç bir talimat dinlemeyen  bir savaş aygıtının devrede olduğunu gözlemlemiş durumdayız

Orada bulunan tüm yaralı ve sivillerin yaşamları tehlikededir ve bu durum Hükümet'in sorumluluğundadır. Daha fazla zaman geçirmeksizin ve daha fazla ölüme göz yummaksızın başta Hükümet olmak üzere sorumluluk sahibi herkesi sorumluluğunu yerine getirmeye çağırıyoruz."

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.01.2016 14:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol