banner200
banner222
06 Şubat 2016 Cumartesi 19:04
Görgüsüzlük: 3 bin liraya altın emzik, 4 bin liraya altın biberon!
banner188
banner213
banner230

Türkiye'de satış fiyatı 600 lira ile 3 bin lira arasında değişen altın emzik ve bin 500 lira ile 4 bin lira arasında değişen altın biberon, özellikle Birleşik Arap Emirlikleri ve Ortadoğu ülkelerine ihraç ediliyor.

muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaklaşık 4 yıl önce Türkiye'de üretilmeye başlanan altın emzik ile altın biberonu fiyatları 4 bin liraya kadar çıkıyor. 

Standart 14 ayar üretilen altın emzik, mineli, taş mıhlamalı, göz boncuklu olup olmadığına göre 600 ila bin 500 lira arasında değişen fiyatla satılıyor. 22 ayar altınla üretilenlerde ise fiyat, bin 200-3 bin liraya çıkıyor.

Fiyatı 14 ayar altında bin 500 lira-3 bin lira olan altın biberonun fiyatı, 22 ayarda 4 bin liraya ulaşabiliyor.

Altın emzik ve biberon satışı yapan firma temsilcisi Suat Özer, 4 yıldan bu yana sattıkları altın emziğin, doğum takısı olarak çok ilgi gördüğünü belirtti.

4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 4 bin 500 lira!

PIRLANTALI EMZİK VE BİBERONA DA TALEP VARMIŞ!

Özer, pırlanta kullanılması gibi özel taleplerle fiyatların daha da arttığını belirterek, "Altın emzik ve biberonlar İstanbul'da üretiliyor. Birçok ülkeye gönderiliyor. Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri gibi Ortadoğu ülkeleri yoğun ilgi gösteriyor. Ortadoğu'ya genelde 21 ayar altından yapılmış altın emzik ve biberon gönderiliyor" diye konuştu.


9 milyon kişi sosyal yardımlarla hayatta kalmaya çalışıyor!

ÜRETİCİ: ÇOCUK BÜYÜTENLER GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KULLANABİLİRLER!

Başlangıçtaki "Acaba kullanılabilir mi, hijyen mi, emzikten takı olur mu" çekincelerinin son 3 yılda aşıldığını dile getiren Özer, "Altın emzik ve biberon, son derece hijyendir. Sadece süs ve hediye amaçlı kullanılmaz. Çocuklarını büyütürken gönül rahatlığıyla altın emzik ve biberonları kullanabilirler. Artık herkesin ilgi odağı oldu. Güzel, klasik dışında bir hediye" dedi.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 06.02.2016 19:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol