banner200
banner235
banner225
21 Mart 2016 Pazartesi 16:44
Gericiler şimdi de Hababam Sınıfı'nı hedef aldı: İşte hedef olan sahne ve İnek Şaban...
banner188
banner213
banner230

Gericiler neye saldıracaklarını şaşırdı, son hedefleri Hababam Sınıfı oldu. Sinemamızın efsane film serisi Hababam Sınıfı'na ilişkin Yeni Akit adlı gazetede "Hababam Sınıfı'nda Osmanlı'ya sövmüşler!" manşeti atıldı.

Yeni Söz'den Hasret Yıldırım adlı kişinin yazısını aktaran Akit, "1970'lerden itibaren komedi niyetine vizyona sokulan ve Müslüman Türkiye halkına da gülerek izlettirilen Hababam Sınıfı filmi serisinde aslında Osmanlı'yı da küçümseyip karalamak istemişler. İşte filmden kesitler ve içerikteki Osmanlı düşmanlığı..." ifadelerini kullandı.

Yazıda ise şu ifadeler kullanarak aşağıdaki sahneye atıfta bulunuldu

Rejimin, geçmişe söverek, hususiyetle Osmanlı'yı yerden yere vurma politikası, Hababam Sınıfı kullanılarak da yapıldı. Bilhassa Osmanlı'nın kültürel bir kıymeti olan kendine has lisanına [tabiri caizse] dil uzatıldı. O zengin muhtevaya, fevkalade mana derinliğine sahip lisan ve edebiyatla alay edildi.  Ne yazık ki, birçoğumuz bu sahneleri kahkaha atarak izlerken, hakikatte aslımızı inkâr ettiğimizin farkına dahi varamadık. Şimdi bu filmdeki bazı sahneleri teker teker ele alarak mevzuu tasdikleyelim:


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 21.03.2016 16:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol