banner200
banner235
banner225
12 Şubat 2016 Cuma 18:24
Gaziantep Belediyesi engelli vatandaşla dalga geçiyor
banner188
banner213
banner230

Gaziantep'te görme engellilerin cadde ve sokaklarda daha rahat yürüyebilmesi amacıyla yapılan sarı şeritlerin üzerine otobüs durakları yerleştirildi. 

Seyrantepe Mahallesi üzerinde bulunan sarı şeritler üzerine yerleştirilen duraklar halk tarafından tepki görünce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Facebook hesabı üzerinden; "Sizlerden gelen eleştiriler, fikir ve öneriler bizleri hatalarımızdan döndürüyor daha iyi hizmet adına çalışma azmimizi arttırıyor. Seyrantepe'de görme engelliler için yapılan kaldırım çalışması otobüs durağına denk geldiği için vatandaşlarımız zorluk çekmekteymiş. Sizlerden gelen istekler üzerine otobüs durağımızı kaldırıma uygun olarak yeniden konumlandırdığımızı bilgilerinize sunarız" mesajını paylaştı.

Ancak asıl şaşırtıcı olan şey daha sonra ortaya çıktı.

Vatandaşlara önerileri için teşekkür eden ve "hatamızdan döndük" diyen belediyenin hatasını telafi etme şekli, durağı değil, sarı şeritleri kaldırmak oldu.

Bilgilendirmede durağın ''uygun'' olarak konumlandırıldığı yazılsa da, aslında belediyenin durağı değil sarı şeritleri kaldırıp gri kilit taşlar döşediği ortaya çıktı.

İşte belediyenin hatasından dönme şekli;

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.02.2016 18:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol