banner200
banner222
13 Mart 2016 Pazar 13:05
Erkan Petekkaya’yı mobbingle suçlayan Nurgül Yeşilçay’a yapımcıdan yalanlama
banner188
banner213
banner230

Star TV'de yayınlanan Paramparça dizisinin başrol oyuncularından Erkan Petekkaya'nın diziden ayrılan oyuncu Nurgül Yeşilçay'la ilgili "Konuşursam yer yerinden oynar" açıklamasının ardından, Yeşilçay da Petekkaya'yı "mobbing" ile suçladı. Yeşilçay, yapımcı şirket Endomol Shine'ı da eleştirdi. Yapımcı şirket ise Yeşilçay'ı yalanladı.

Nurgül Yeşilçay'ın Ayşe Arman'a verdiği röportajın yayınlanmasının ardından Endemol Shine Türkiye, bir basın açıklaması yaptı ve olayı mahkemeye taşıyacağını bildirdi.

Nurgül Yeşilçay: Erkan Petekkaya mobbing yaptı, 'erkek' diye sette her şeyi yapma hakkı görüyor

Yapım şirketinin kamuoyuna yaptığı açıklama şöyle:

"Paramparça dizimizin 52 bölüm boyunca Erkan Petekkaya ile başrollerini paylaşan Nurgül Yeşilçay’ın, medya aracılığıyla yaptığı açıklamaları üzülerek takip etmekteyiz.

Her iki değerli sanatçımız da, ülkemizin yanında, uluslararası yayın kuruluşlarında da yüksek izlenme oranlarına ulaşan dizimizin başarısında yüksek paya sahiplerdir. Fakat burada asıl pay, gece gündüz demeden olağanüstü bir emek ve özveri ile çalışan, set işçisinden yönetmenine büyük ekip ruhundadır.(...)

(...)Dizimize katkısını kuşkusuz hiçbir zaman sorgulamadığımız başrol oyuncularımız Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay arasında yaşanan ve maalesef çarpıtılarak medyaya yansıyan bir olay sonrasında, Nurgül Yeşilçay ile görüşerek, kendisinin de kabulü ile ‘Paramparça’ sözleşmesini yenilememe kararı aldık. Başarılı bir yapım sürerken bu kararı almak bizim için ne kadar zor olsa da, her iki değerli oyuncumuz arasında yaşananlara, kim haklı veya haksız bakmadan, tüm ekip arkadaşlarımızın emeği ve kazanımları açısından değerlendirdik.

Fakat Nurgül Yeşilçay’ın yaptığı açıklamalarla, özellikle set ortamımız, kendisiyle çalışmaktan gurur duyduğumuz yönetmenimiz, başrol oyuncumuz ve tüm ekip arkadaşlarımız üzerinden, konuyu ülkemizin hassasiyeti tartışılmaz sorunları olan ‘kadın hakları’na, ‘anneliğe’, ‘mobbing’e bağlayarak bunu bir ‘algı değiştirme operasyonu’na çevirmesi tüm Endemol Shine Türkiye çalışanlarını derinden üzmüştür. 

Yeşilçay’ın bizi hayrete düşüren bu gerçek dışı açıklamalarına temsil ettiğimiz kurum ve daha da önemlisi oyuncusundan, yönetmenine tüm ekip arkadaşlarımız adına, kayıtsız kalmayacağımızı ifade eder, set tutanakları ve şahitler eşliğinde tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz."

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
Son Güncelleme: 13.03.2016 13:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol