banner200
banner222
19 Şubat 2016 Cuma 15:05
Erdoğan'la selfie çekilen Suriyeli gazeteciden haber alınamıyor
banner188
banner213
banner230

Geçtiğimiz günlerde Ak Saray’da ağırlanan, Erdoğan’la selfie çekilen Suriyeli gazeteci Rami Jarrah, Gaziantep’te gözaltına alındıktan sonra kayboldu.

Bianet'in haberine göre, çarşamba günü oturma iznini yenilemek isterken gözaltına alınan gazeteci Jarrah’a ulaşılamıyor. Gazetecinin avukatı Orçun Çetinkaya’nın verdiği bilgilere göre Jarrah önce “misafirhane”ye götürüldü. Ancak daha sonra gazeteci ile iletişim kesildi. Jarrah’ın bir telefonu da bulunmuyor.

New York merkezli CPJ de Jarrah ile ilgili olarak Türkiye hükümetine çağrı yapmıştı. Gazetecinin gözaltındayken yaptığı haberler nedeniyle sorgulandığını belirten CPJ, Jarrah’ın derhal serbest bırakılmasını istemişti.

CPJ Avrupa ve Merkez Asya Koordinatörü Nina Ognianova da “Jarrah’ın serbest bırakılarak, engellenme korkusu olmaksızın Türkiye’de çalışmasına izin verilmeli” açıklaması yapmıştı.

2011'DE SURİYE'DEN AYRILDI

Jarrah, 2011’de ailesiyle birlikte Suriye’den ayrılmıştı. Suriye’deyken CNN, Al Jazeera ve NPR gibi basın kuruluşlarına haber yapan Jarrah, Suriye’den ayrıldıktan sonra uluslararası basın kuruluşlarına video ve haber içeriği sağlayan ANA Press’i kurmuştu.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
Son Güncelleme: 19.02.2016 15:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol