banner200
banner222
03 Şubat 2016 Çarşamba 09:43
Erdoğan'ın eski basın danışmanı da Arınç'a destek çıktı
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yürüten Hürriyet yazarı Akif Beki, Bülent Arınç’ı ihanetle suçlayan hükümete yakın medya ve siyaset isimlerini ‘vodvil kahramanları’na benzetti. Beki, gelişmeleri, “Pespaye lakırdılarla absürd gülünçlüklerin sergilendiği zavallıca bir tiyatro” diye değerlendirdi.

BEKİ BUGÜN YAZISINDA ARINÇ'A YÜKLENENLERİ ELEŞTİRDİ

Bugünkü yazısını Arınç’a yüklenen isimlere ayıran Beki, Arınç’ın Erdoğan ve Abdullah Gül ile birlikte AKP’nin ‘triosu’ sayılan üç isimden biri olduğunu belirterek, "Tehlike geçtikten sonra trene atlayan kimi açıkgözler, şimdi Arınç’ı aforoz etme hakkını kendilerinde görmüyor mu, şaşıyorum. AK Parti’nin bir yere gitmediği, artık kalıcı olduğu kesinleşmeden ona yanaşmayan kimi sağlamcılar, şimdi kendilerini AK Parti’nin merkezine koyup Arınç’ı dışlamaya yeltenmiyor mu! Şaşakalıyorum” diye yazdı. 

Bülent Arınç'tan sert açıklamalar

Beki, partide bazı isimlerin Arınç’a karşı "AK Particilik ve Erdoğancılık’a soyunduğunu, bu isimlerin de asıl tarafların medya ve siyasetteki yancılar olduğunu" yazdı.

Hürriyet yazarı Beki, bu isimlerin iktidarın ve Erdoğan’ın da yerine geçtiğini savunup şunları kaydetti: “Kimi yaranmacılar için bulunmaz bir göze girme fırsatı çünkü. Arınç’a vurup bonusları toplayacaklar. Ne kadar galiz saydırırsan o kadar kallavi olacak sanki ödülün. Ne kadar sunturlu küfür o kadar yağlı olur sanki mükâfatı. Taltif beklentisiyle ileri atılıyorlar. En öne kim fırladı, en esaslısından aferini kapacak sanki. Arınç güya fitne sokuyor, bozgunculuk çıkarıyor, davayı satıyor, lidere ihanet ediyor; onlar da en kral dava adamı olmuş, has cengâver hepsi, partiyi savunuyor, lidere gövdelerini siper ediyorlar.”

AKP'nin önemli isimleri 'retweet' yaparak bayrak açıyor: Bir ayrılık daha mı?

"VODVİL KAHRAMANI GİBİ TİPLER"

Arınç’ın kendisine gelen her eleştiriyi layıkıyla cevapladığını yazan Beki şöyle devam etti: “Vodvil kahramanı gibi tipler, birbirinin üstüne basarak puanları toplama yarışında. Pespaye lakırdılarla absürd gülünçlüklerin sergilendiği zavallıca bir tiyatro. Sıraya diziyor, her biri aforizma kuvvetinde sözlerden serlevhalar yapıp boyunlarına asıyor haliyle. “Bunları neden şimdi ve kamuoyu önünde konuşuyorsunuz?” diyorlar. “Biliniz ki hiçbir gerçek ‘Neden şimdi’ sorusunun muhatabı değildir” diye yapıştırıyor lafı. Karalama heveslerini demir leblebi gibi bir cevapla kursaklara tıkıyor. “Unutulmamalıdır ki, yıkmaya çalıştığınız çınarın gölgesinde, güneş görmemiş daha bir çok hakikat gölgeleniyor” diyerek.”

Arınç kavgası köşeye taşındı: Geçmişte sevip saydığımız Bülent Arınç değilsin artık!

BEKİ'DEN BOYNUKALIN'A: TORUNU MESABESİNDEKİ YENİYETME

Arınç’ı Erdoğan’a sırtını dönmekle suçlayan AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın’ı da eleştiren Beki, Arınç’ın Boynukalın’a cevabını da, “Torunu mesabesindeki yeniyetmeler de atışmak istiyor onunla. Kabalaşmıyor, ‘Git denginle oyna çocuk, akranlarınla eğleş’ diye terslemiyor. Kulağına itinayla ibret küpeleri iliştiriyor” diye yorumladı.

Beki, Arınç’a arka çıktığı yazısını şöyle noktaladı: “Üzerime sıçratmak istediği cehalet çamurundan bir hakikat heykeli yapıp, yine ona hediye etmektir niyetim. Ta ki her baktıkça cehaletinden tekrar tekrar utansın” diyerek sıkı bir terbiye veriyor gayretkeşlere. ‘Sen doğmadan 20 yıl önce başladım. Çile çekip bedel ödeye ödeye geldim. Kimseye diyet borcum yoktur. Emsalleri çevrenizde giderek çoğaldığı için beni de öyle zannettiniz’le de dersi tamamlıyor. ‘Aksi halde ya altınızdaki koltuğu verenin koltuk değneği ya da köşe verenin koçbaşı olursunuz’ taşı gediğine oturmuyor mu?”


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.02.2016 09:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol