banner200
banner235
banner225
02 Mart 2016 Çarşamba 16:04
Erdoğan'dan Demirtaş'a: Savcılar gereğini yapmalı
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya'da 'Sur' açıklaması yaptı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş açıklaması hakkında konuşan Erdoğan, "Savcılar üzerlerine düşeni yapsınlar. Bölge artık kendine geliyor. Bölge huzur bulmaya başlıyor. Bu operasyonların netice almasından sonra bölgede kentsel dönüşüm, değişim olacak" diye konuştu.

Erdoğan konuşmasından satırbaşları şöyle: 

Nijerya BM'nin barış gücü misyonlarına en fazla katkı sağlayan 10 ülkeden biridir.

İkili ilişkileri, bölgesel ve küresel gelişmeleri değerlendirdik. İmzaladığımız anlaşmalar ve mutabakatlar iki ülkenin ilişkilerini daha da ileri taşıyacak.

ÖLDÜREN DE ÖLEN DE ALLAH-U EKBER DİYOR

Uzun zamandır terörle mücadele eden bir ülke olarak Nijerya'da yaşanan her menfur eylem bizi de derinden yaralıyor. 31 Ocak ve 9 Şubat'taki insanlık dışı eylemler dolayısıyla milletim adına başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum.

Bir müslüman olarak bizi üzen birşey var. Irak'a, Suriye'ye, Nijerya'ya bakıyoruz, öldüren de ölen de 'Allah-u Ekber' diyor. Çünkü terörün dini yoktur milleti yoktur.

Türk iş adamlarının Nijerya'da yatırım yapmasını öneriyorum. Toplam dış ticaret hacmimiz 1 milyar dolardır. Nijeryalı iş adamlarını da Türkiye'de yatırım yapmaya davet ediyorum. Her türlü desteği vermeye hazırız.3

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL'ÜN TAHLİYESİ

Sur'da, Cizre'de gerçekleştirilen operasyonlar, oraların temizlenmesi kentsel dönüşüm projeleri sırasında bu karar geliyor. Savcılar bu konuda üstüne düşen görevi yapmalıdır.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.03.2016 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol