banner200
banner225
05 Mart 2016 Cumartesi 09:04
Erdoğan: Tarih kitaplarında ellerine bira tutuşturulmuş çocuklar görürsünüz
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı Yeşilay Zümrüanka Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmasında “Tarih kitaplarında Atatürk Orman Çiftliği'nde ellerine bira şişeleri tutuşturulmuş çocuklar görürsünüz” dedi. 

Erdoğan’ın bu sözleriyle "iki ayyaş" çıkışına benzer olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’yle Atatürk Orman Çiftliği'nde çektirdiği fotoğrafın kastedildiği iddia edildi.

Erdoğan, "Aileler sağlığa faydalı diyerek ilkokul çocuklarına birayı sevdirmeye çalışmıştır. Bunlar bu ülkede yaşandı. Tarih kitaplarında Atatürk Orman Çiftliği'nde ellerine bira şişeleri tutuşturulmuş çocuklar görürsünüz" diye konuştu. 

Erdoğan alkol kullanımıyla ilgili şunları söyledi:

"Çağdaşlaşmayı, alkol kullanmakla, zararlı alışkanlıkları teşvik etmekle, tek tip bir hayat tarzına sahip olmakla özdeş hale getirenler var. Bu ne yeni bir tavırdır ne de ülkemize münhasırdır. Bakınız daha önce de ifade etmiştim. İstanbul'un işgali sırasında gençlerin işgal güçleri tarafından alkol kullanmaya teşvik edildiğini gören bir avuç kahraman bağımlılıkla savaşmak için Yeşilay çatısı altında toplanmıştır. Tek parti döneminin jakobenleri Batılılaşma ve modernleşme adına alkol kullanımını teşvik etmişlerdir."

Suriye'de şehir kurmak isteyen Erdoğan: Konuyu Obama'ya açtım
Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.03.2016 09:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol