banner200
banner222
10 Şubat 2016 Çarşamba 12:23
Erdoğan özel harekatçılara teşekkür etti, öğretmenlere talimat verdi
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yapılan 30 bin öğretmenin atanması töreninde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:  

"Öğretmenliği para kazanmak için yapmak istediğinizi düşünmüyorum, bu meslek adanmışlık işidir. Öğretmen bilgisiyle birlikte, sevgisini de heyecanını da öğrencileriyle paylaşır. Türkiye çok büyük hedefleri olan bir ülke. Bu hedeflere ulaşabilmemiz için elimizdeki en kıymetli sermayemiz çocuklarımız ve gençlerimizdir. Onlara ne kadar kaliteli eğitim verebilirsek, hedefimize o kadar yaklaşırız." 

"Dikkat ederseniz, ben her fırsatta 'en az 3 çocuk' vurgusunda bulunuyorum. Size de aynı tavsiyede bulunuyorum. Yeni nesilleri aile birliği başta olmak üzere kültürümüzün ve medeniyetimizin temel değerleriyle donatarak yetiştirmek zorundayız. Dünyada bununla ilgili çok sayıda kötü örnek var. Kurayı çekenler Batı'ya nasıl gelirim telaşında olmamalı." 

"Dün bana özel mesaj geçmiş iki özel harekatçı. 'Yürü uzun adam, arkandayız' diye. Çok duygulandım. İkisinin elinde Türk bayrağı, ellerinde silahlarıyla arkada duvarda da o yazı. Onlar orada şehit olmaya inanmışlar. Dolayısıyla inanıyorum ki siz sevgili öğretmenlerimiz de işte bu topraklarda yavrularımızı alacaksınız, nakış işler gibi onların zihin dünyasını işleyeceksiniz."
 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.02.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol