banner200
banner222
03 Mart 2016 Perşembe 21:24
Erdoğan oraya da el attı: Gine Cumhurbaşkanlığı külliyesi Gine'ye yakışmıyor, yeniden yapılmalı
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gine'de düzenlenen basın toplantısında gündemi yorumladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gine Cumhurbaşkanlığı sarayının Gine'ye yakışmadığını söyledi, "yeniden yapılmalı" dedi.

Erdoğan, "Alt ve orta gelir gruplarına yaptığımız uygulamayı aynen burada yapabiliriz. İlk etapta gösterilecek yerlerde bu konutlar yapılmak suretiyle, yol kenarlarındaki konutlar yıkılıp buralara gerçekten çevrecilik, şehircilik bilinciyle yeni bir yapılanmanın yapılması ve havalimanından çıkanın şehir merkezine gelirken... Hatta hatta buradaki cumhurbaşkanlığı külliyesini de değiştirmekte fayda olur. Çok daha güzel bir hale gelmiş olur. Çünkü balkona çıkıp da denize baktığımız zaman, dedim ki, 'burası özellikle Gine'nin makamına yakışmıyor, bunu da halletmemiz lazım'" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gine liderinin yarın doğum günü olduğunu belirterek, bir doğum günü hediyesi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Konakri'ye 50 adet yolcu otobüsü hibe edeceğini dile getirdi.

Erdoğan İBB Başkanı ruhunu koruyor: İBB, Gana'ya 30 otobüs hibe edecek

CHP'nin anayasa görüşmelerinde masadan kalkmasını değerlendiren Erdoğan, "TBMM başkanımızın 4 partiye yaptığı davet şahsımla alakalı değil, yeni bir anayasanın görüşülmesiyle ilgili davettir. Son sözü söyleyecek olan millettir" dedi. Erdoğan, "Yeni anayasanın görüşülmesi ve mutabakat sağlanabilirse alınacak netice ülkemizin geleceği içindir. Şahsımla ilgili olur mu olmaz mı böyle bir değerlendirme söz konusu değildir. Ana muhalefet partisi genel başkanının şu andaki tavırları ipe un sermekten başka bir şey değildir. Dürüstseniz masadan kaçmazsınız" diye konuştu.

"Bakın bundan önce bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı, ilk defa halka gitmek suretiyle yapılan seçimdir. Bir genel başkan olarak siz katılmadınız buna. Dışarıdan ısmarlama bir aday çıkardınız, üzerinde 14 siyasi parti birleştiniz ama milletim sizle ittifak etmedi" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Milletim şahsım üzerinde yüzde 52 ile ittifak etti ve bizi Cumhurbaşkanı olarak görevlendirdi. Meydanlarda söz verdiğiniz yeni anayasanın yapımıyla ilgili dört siyasi partinin üçer tane temsilcisi var, burada iktidar partisinin 317 milletvekili var. 313 milletvekili 3 kişiyle temsil ediliyor, 233 milletvekiliyse 9 milletvekiliyle temsil ediliyor. Bu adil bir yaklaşım değil. Benim dönemimde de bunu uyguladık."

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.03.2016 21:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol