banner200
banner235
banner225
29 Ocak 2016 Cuma 14:24
Erdoğan, Leyla Zana'yla görüşmek için şartını açıkladı
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Şırnak'ın Cizre’de çatışmaların devam ettiği bölgede bir binanın bodrum katında mahsur kalan yaralıları ambulans gönderilmediği iddiasının yalan olduğunu söyledi.

İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Cenevre'de Suriye'nin geleceğinin konuşulacağı görüşmelere ilişkin olarak, "Umarım sağlık bir sonuç alınır" diye konuştu.

Leyla Zana'nın görüşme talebini yönelik ise Erdoğan "Önce yeminin etmesi gerekir" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Biliyorsunuz muhalifler son anda Cenevre görüşmelerine katılmaktan vazgeçti. Esed güçlerinin ve Rusya'nın bombalaması muhaliflerde tepki oluşturuyor. Ilımlı muhalifler son anda katılmama kararı aldılar biliyorsunuz. Buna gerekçe olarak verilen  bazı sözlerin yerine getirilmeyişidir. Özellikle Rusya'nın Suriye'de muhaliflerin bulunduğu bölgeleri bombalaması olumsuz etkiliyor. Bu ateşkes sağlansın ki biz bu görüşmelere katılalım diyorlar. Umarım Cenevre'de sağlıklı bir sonuç ortaya çıkar.

Bunların hepsi yalan. Orada sürekli ambulans var. 5-6 ambulans bekletiliyor. Yaralını al ambulans bulunan bölgeye getir denmesine rağmen bunları yapmıyorlar. Ambulansların güvenlik bölgesine girmesi söz konusu olamaz.

Kendilerine göre orada bir üstünlük temin etmek istiyorlar. Oradaki yetkili arkadaşlar da buna önlem alıyorlar. Açlık grevi de yapabilirler, şunu da yapabilirler. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütünün propagandasını yapıyorlar. Birileri açlık grevi yapıyor. Ama bakıyorsunuz bunların eş başkanları tatilde geziyor. Adalarda bisiklet turları yapanların görüntüleri var."

"Leyla Zana TBMM'de yemin etmeden görüşmem, kabul etmem mümkün değil. Önce yemin etmesi gerekir.

Özel kalemimi arayan danışmanı terörist başı ile alakalı bazı şartlar sundu. Böyle bir şey varsa hiç gelmesin. Şu anda böyle bir terörist başına dünyanın hiçbir yerinde böyle şart sunulmamıştır"

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.01.2016 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol